Valentýnský týden přinese první náznaky jara, říká meteoroložka Dagmar Honsová

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 2. 2023

Příští týden, ve kterém Česko čeká svátek zamilovaných, se ponese v jarním duchu. Podle meteoroložky Dagmar Honsové se oteplí a těšit se můžeme také na sluneční paprsky. "Na horách budou také dobré podmínky pro lyžování," uvedla pro ŽivotvČesku.cz.

Valentýnský týden přinese ubývání frontální vysoké oblačnosti a nárůst teplot vzduchu. V odpoledních maximech budou nejvyšší teploty při slunečné obloze stoupat až k 10 °C. V horských oblastech panují v tomto týdnu dobré podmínky pro lyžování, to znamená až 9 hodin denní délky slunečního svitu, teploty v 1000 m na horách kolem -6 °C, prachový sníh se změnil většinou na zmrzlý.

"Nyní se teplota v hladině 850 hPa pohybuje až na -11 °C, příští týden ale poroste až na 5 °C, a proto příští týden čeká hory mírná obleva. Odtávání sněhu ale bude jen pozvolné. Na horách leží velké množství, mnoho srážek nebude a v noci budou teploty stále klesat pod bod mrazu," popsala vyhlídky na stav sněhu v příštím týdnu Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

V pondělí bude polojasno, místy zataženo s nízkou oblačností a mlhavo. Noční teploty se budou pohybovat kolem 1 až -3 °C. Denní teploty poté 5 až 9 °C, v místech s nízkou oblačností bude chladněji.  

V úterý v Česku bude polojasno, po ránu půjde pozorovat ojediněle mlhy nebo nízkou oblačnost, které se ojediněle udrží po celý den. Noční teploty 0 až -4 °C. Denní teploty 6 až 10 °C, v místech s nízkou oblačností chladněji. 

"Ve středu bude jasno až polojasno, po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost, které se ojediněle udrží po celý den. Noční teploty 0 až -4 °C. Denní teploty 6 až 10 °C, v místech s nízkou oblačností chladněji," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová, jak bude vypadat počasí v polovině týdne.

Ve čtvrtek pak bude jasno až polojasno, po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Noční teploty kolem 0 až -4 °C. Denní teploty dosáhnou dokonce 6 až 10 °C, v místech s nízkou oblačností ale nejspíš bude o něco chladněji. 

Poslední den pracovního týdne, tedy v pátek, bude jasno až polojasno, po ránu se ojediněle mohou objevit také mlhy nebo nízká oblačnost. Noční teploty 0 až -4 °C. Denní teploty 6 až 10 °C, v místech s nízkou oblačností chladněji. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.