Válka boháčů pokračuje: Jaromír Soukup se v televizi omlouval, že obvinil Františka Janečka z covidové dotace. Ten ho chce rozcupovat u soudu

Jaromír Soukup
Jaromír Soukup
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 2. 2022

Mediální magnát Jaromír Soukup (53), který randí s expartnerkou producenta Františka Janečka (77) Terezou Mátlovou (46), se ve svých pořadech na TV Barrandov opřel do hudebního bosse, že patří ke skupině lidí, kteří neoprávněně ždímali stát na covidových dotacích. Následně se mu přes obrazovku omlouval: "Fando, promiň," uvedl s úsměvem, že došlo k záměně jmen. Producent mu vzkázal, že takto to nepůjde. "Je to mimo mantinely. Je to fabulace, lež a nemám důvod mu odpouštět," řekl v reakci pro ŽivotvČesku.cz.

Jaromír Soukup v několika svých pořadech uvedl, že František Janeček si nechal jako osoba, stejně jako Emma Smetana a další, vyplatit covidový příspěvek v nouzi. "Janeček všechny přesvědčuje, že je multimilionář, že vychoval osm generací v hudebním průmyslu a měl s Gottem agenturu GoJa… A když mohl požádat o šest pětek ze státního, páč má sociální nouzi, tak to udělal. Opravdu, ten Janeček, co zařídil Gottovi slávu. Když měl možnost požádat o šedesát tisíc covidový podpory domů, do kapsičky, tak to udělal," uvedl majitel televize Barrandov. Dokonce nazval Janečka gaunerem.

Už v pátek Soukup ve svém pořadu na televizi Barrandov přispěchal s vysvětlením, že se stal omyl, kdy v souvislosti se jménem Františka Janečka a čerpání covidové dotace ve výši 60 tisíc korun došlo k záměně jmen. "Nezlob se, Fando. Pro sebe si fakt nic nevzal, jen pro divadlo tři miliony. Fando, promiň, ale tak mě zažaluj, nebude to prvně, ani naposledy," s blaženým úsměvem a cynickým tónem vzkázal hudebnímu bossovi jako omluvu.

Redakce ŽivotvČesku.cz se dotázala hudebního bosse, jak se ke slovům majitele televize postaví. Zda přijme omluvu od muže, který ho v minulosti pozval do jednoho ze svých pořadů, kde oba vystupovali jako letití kamarádi. "Mám jediný zájem, aby byla v jakémkoliv veřejném prostoru elementární objektivita. Abych nechal proti sobě vést štvavou kampaň, to ne. Ale on to tak má z toho titulu, že nejdříve někoho velmi obdivuje, aby ho vzápětí špinil a degradoval," řekl pro ŽivotvČesku.cz František Janeček, že od svých původních slov nehodlá uhnout ani o milimetr.

"Mohu vám k tomu jen říct, jde o cílenou lež a pomluvu. Žádných šedesát tisíc jako osoba jsem neinkasoval a ani o nic nežádal. Obrátil jsem se už na advokáta a Soukupa zažaluju za nactiutrhání a podám stížnost i na Radu pro televizní a rozhlasové vysílání. Už v minulosti mi vyhrožoval a já nad tím mávl rukou, ale toto už je přes čáru," uvedl v úvodu sporu pro ŽivotvČesku.cz František Janeček, který je z jednání svého bývalého kamaráda v šoku a nečekal ho.

Příspěvek od státu prý dostalo jen divadlo GoJa. "Během covidu, kdy divadla nehrála, jsem i nadále provozoval agenturu a živil řadu lidí, které jsem nechtěl propouštět. Je pravda, že na provoz divadla jsem pomoc dostal, ovšem ze všech soukromých divadel jednu z nejmenších. Žádné jiné peníze v rámci covidové pomoci jsem nečerpal, proč bych to dělal, když jsem pomoc nepotřeboval," dodal pro ŽivotvČesku.cz František Janeček, který věc předal právníkům, protože si nenechá špinit jméno mužem, který o něm veřejně říká nepravdivé informace.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.