Válka vévodkyň: Princ Harry odhalil hádku o šaty pro družičky své ženy Meghan se švagrovou Kate. Manželku to rozplakalo, uvedl

Meghan a Harry
Meghan a Harry
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 1. 2023

Ve své šokující knize »Spare« odtajnil britský princ Harry (38) detaily hádky mezi svou manželkou Meghan (41) a švagrovou, vévodkyní Kate (41). K té došlo bezprostředně před jejich svatbou a předmětem sporu byly šaty pro družičky, konkrétně princeznu Charlotte (7). Detaily přinesl britský bulvární web Mirror.

Krátce před svatbou v roce 2018 prožívala budoucí královská nevěsta Meghan těžké chvíle, které jí způsobovaly starosti s otcem Thomasem Marklem, se kterým má značně problematický vztah a roky se s ním nevídá. Kromě toho se navíc podle prince Harryho musela potýkat se stížnostmi své švagrové Kate, která po smrti královny Alžběty II. (†96) získala titul »princezna z Walesu«. Ty se měly týkat družičkovských šatů pro Meghaninu neteř, princeznu Charlotte.

Podle prince Harryho si švagrová měla stěžovat na to, že její dceři šaty nesedí. "Šaty Charlotte jsou příliš velké, příliš dlouhé, příliš pytlovité. Když si je zkoušela doma, plakala," měla napsat v SMS zprávě Harryho nastávající manželce, jak uvádí server Mirror.

Již o den dříve měla Meghan Kate informovat o tom, že jejich krejčí jménem Ajay bude ten den v Kensingtonském paláci k dispozici pro úpravy šatů svatebčanů. Na zprávu proto měla reagovat následovně: "Ano, já ti říkala, že krejčí je v pohotovosti už od osmi ráno. Tady. V Kensingtonském paláci. Můžeš vzít Charlottu na úpravu šatů, jako to dělají ostatní maminky," popsal její odpověď v knize princ Harry.

Následně měla Kate oponovat, že všechny šaty družiček je potřeba nechat ušít znovu. "Nevím, co jiného říct. Pokud šaty nesedí, vezmi prosím Charlottu k Ajayovi. Čeká na tebe celý den," odpověděla jí podle knihy Meghan. Kate poté jen nazlobeně odepsala, že ji tam tedy vezme.

Tento incident měl mezi oběma manželkami, které si údajně již od začátku příliš nepadly do oka, zanechat zlou krev. Narůstání napětí mezi oběma páry velkou měrou přispělo k tomu, že se později Harry a Meghan rozhodli opustit své role seniorních členů královské rodiny a odstěhovat se do USA. V současnosti velmi často interagují s médii a odhalují dění v zákulisí královské rodiny, jak k němu z jejich pohledu docházelo.

Protože Harryho příbuzné kniha a jeho další veřejná prohlášení nevykreslují v příliš dobrém světle, v reakci na to nebyl pár pozván na blížící se korunovaci Harryho otce, krále Karla III., která se koná 6. května.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.