Vánoce jsou u nás jako přes kopírák, říká Jiří Kajínek, který odhalil část útulného domova. Jako dárek si nadělil černý mercedes

Jiří Kajínek
Jiří Kajínek
Foto: Se svolením Jiřího Kajínka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 11. 2023

Vánoční svátky se pozvolna blíží a pro některé české domácnosti půjde o velkolepou událost. Mnozí si dávají hodně záležet na tom, aby výzdoba byla dokonalá, jídelní stůl se pořádně prohýbal pod nánosem jídla, vše bylo naprosto v souladu s vánočními zvyky, tradicemi a podobně. Redakce ŽivotvČesku.cz se dotázala Jiřího Kajínka, jestli se už v současnosti těší na »Ježíška« a jak si Vánoce ve společné domácnosti s partnerkou Magdou užívají. "Možná to bude pro vás zklamání, ale my máme každý rok Vánoce naprosto stejné, snad jen výzdobu stromku měníme," řekl v úvodu své odpovědi nejznámější bývalý český vězeň.

Jiří Kajínek sice pochází z Prachovic na Chrudimsku, ale od svého propuštění v roce 2017 žije v Brně se svou osudovou ženou – psycholožkou Magdou Gubovou. Letos to budou jeho sedmé Vánoce od propuštění na svobodu. A jak pro ŽivotvČesku.cz uvedl, i ty letošní, předpokládá, budou stejně krásné, jako byly ty předchozí.

"My máme každý rok naprosto stejné Vánoce. Snad jen každoročně stromek »parádíme« jinak. Ale kupujeme živý a dárky si dáváme během celého roku, takže u nás na Štědrý den pod stromečkem rozhodně nic okázalého není možné objevit. Ale určitě se na svátky těšíme – a to nejen na tradiční pokrmy, ale i pohádky a podobně. Dárek vlastně už také mám," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Kajínek, který nedávno způsobil dopravní nehodu, která ho lidsky velmi mrzela, zároveň si po ní musel pořídit nový vůz, protože jeho předchozí automobil po nehodě skončil »jako totální škoda«.

A že letošní Vánoce budou pro Jiřího Kajínka tak trochu »hogo fogo«, tedy určitě o malinko více než loňské, které jsou zachyceny na úvodním snímku, je jasné. Pořídil si totiž německou klasiku – černý mercedes třídy S v plné »palbě«. "Takže dárky jsou vyřešené," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Kajínek, který pochází z rodiny vášnivých rybářů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.