Vánoce s rodinou, Silvestra s manželkou jinak. Adam Vojtěch je rád za zákaz vycházení

Adam Vojtěch se svou půvabnou manželkou
Adam Vojtěch se svou půvabnou manželkou
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 12. 2020

Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (34) se řadí k lidem, kteří si vánoční svátky a tradice umí užít. V tomto směru je spíše rodinný typ člověka. Letošní svátky bude s rodinou v Českých Budějovicích, kde má rodiče, Silvestra už jen s manželkou v Praze. "Některé Vánoční tradice dodržujeme," prozradil pro ŽivotvČesku.cz úspěšný politik.

Vánoční svátky si Adam Vojtěch každoročně užívá. Jsou pro něj obdobím, kdy může konečně na chvíli zvolnit pracovní tempo, zastavit se a vychutnávat si kouzelnou atmosféru zimního času.

"Snažím se, aby Vánoce pro mě byly svátky klidu, nikoliv hektické a celkově to i letos tak bude a budeme s rodiči. Tradice některé držíme. Půlíme jablka či dáváme šupinu pod talíř. Něco málo z těch vánočních zvyků dodržujeme," svěřil pro ŽivotvČesku.cz Adam Vojtěch, jak svátky prožije.

Z Českých Budějovicích se v závěru roku přesune do Prahy a přechod roku si vychutná s manželkou Olgou, se kterou si připije skleničkou šampaňského.

"Vláda rozhodla a myslím, že správně, že nebudou výjimky ze zákazu vycházení na Silvestra od 21:00 do 4:59, takže si myslím, že je to správné rozhodnutí, protože kdyby tomu tak nebylo, tak se vytvoří poměrně velké riziko šíření nákazy, takže určitě zůstanu doma s manželkou. A myslím si, že to bude velmi poklidný Silvestr a věřím, že ho tak budou trávit všichni. Bylo by nešťastné, kdybychom kvůli jednomu večeru zvýšili riziko šíření viru, což by pro některé lidi mohlo skončit fatálně. Jsem přesvědčen, že jeden večer si můžeme všichni odpustit a povede to k tomu, že se situace zklidní a dojde třeba k tomu, že se v lednu rozvolní opatření," dodal pro ŽivotvČesku.cz bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

S půvabnou Olgou politik do manželství vstoupil po sedmi letech vztahu. Brali se v novorománské kapli Korunování Panny Marie v Niměřicích v loňském roce přesně 19. října 2019.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.