Vánoce se snažím slavit v co největším tichu a klidu, říká Jiří Ovčáček. Prozradil své štědrovečerní menu

Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 12. 2020

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček (41) se aktuálně plně připravuje na příchod Vánoc, na které se jako všichni těší. Snaží se vyhýbat klasickému shonu a vše si pečlivě plánuje. Pro ŽivotvČesku.cz prozradil, jak dny klidu a pokoje bude trávit. "Vánoce se snažím slavit v co největším tichu a klidu," uvedl v úvodu muž, který je pravou rukou prezidenta Miloše Zemana (76).

Přes celý rok je v jednom kole a zařizuje vše tak, aby jeho zaměstnavatel byl naprosto spokojený. A to se mu dlouhé roky skvěle daří. Proto Vánoce jsou obdobím, kdy konečně na chvíli může zvolnit, zastavit se a vychutnávat si kouzelnou atmosféru zimního času.

"Vánoce se snažím slavit v co největším tichu a klidu. Na druhou stranu, 26. prosince mě čeká práce, pan prezident natáčí v Lánech Vánoční poselství. Už poosmé, je to hezká tradice, tak se těším," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Ovčáček, který ctí tradice a nepatří mezi modernisty, ale je spíše konzervativec.

Podělil se i o to, jak bude vypadat u něj v soukromí Štědrý den. "Na štědrovečerním menu bude kapr s bramborovým salátem, ale i vinná klobása. Nebudou chybět koledy, mám rád barokní. Dárky jsem už pořídil, úspěšně jsem se vyhnul velkým nákupním centrům, která nemusím," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Ovčáček, který v roce 2018 ve svém osobním životě přestoupil z Církve československé husitské do církve římskokatolické.

Jiří Ovčáček byl na začátku prosince 2013 jmenován tiskovým mluvčím prezidenta Miloše Zemana. Na tomto postu nahradil Hanu Burianovou, která zprvu zůstala v pozici ředitelky tiskového odboru prezidentské kanceláře. V květnu 2014 ji Ovčáček nahradil i v této funkci. "Sedm let u pana prezidenta mi dalo nebývalou svobodu," zhodnotil nedávno pro ŽivotvČesku.cz muž, který je vynikajícím rétorem a na letošní Vánoce se významně těší. A to i přes skutečnost, že 26. prosince už bude muset být na 100 procent připraven plnit pokyny hlavy státu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.