Vánoce u ministra Jana Hamáčka: Místo kapra řízek a vinná klobása, pohádky jsou oddechovka, říká

Ministr vnitra Jan Hamáček
Ministr vnitra Jan Hamáček
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 12. 2020

Letošní Vánoce budou pro ministra vnitra Jana Hamáčka (41) první, které si vychutná s manželkou manželkou Gabrielou Kloudovou (38), se kterou se oženil letos v úvodu srpna. A pro ŽivotvČesku.cz výrazný politik prozradil, na co se z Vánoce nejvíce těší. "Až se pořádně vyspím," usmíval se vicepremiér a šéf Ústředního krizového štábu.

Vánoční atmosféra se už pomalu rozprostírá v domově manželů a letošní Vánoce budou první poté, kdy ministr vnitra s půvabnou Gabrielou vstoupil do manželství. Vše je pomalu v plných přípravách na Štědrý den. A ministr se netajil tím, že dárky už všechny pořídil. Teď chybí jen drobnosti jako ozdobit stromeček a hlavně si odpočinout od pracovního shonu.

"Stromeček máme ve stojanu, ale nazdobený ho nemáme. To budeme dělat až 23. prosince. Já se budu chovat, jak doporučuji všem, budu doma a návštěvy a sociální kontakty chci minimalizovat a nejvíce se těším, že se vyspím," prozradil pro ŽivotvČesku.cz vicepremiér Jan Hamáček, který není typickým milovníkem smaženého kapra a klasické tradice mu už také moc neříkají.

"Přiznám se, že tradice moc nedodržujeme. Pokud jde o dárky, tak ty už mám nakoupené všechny. A na štědrovečerní tabuli si dám místo kapra řízek a vinnou klobásu a bramborový salát. Cukroví mi moc nejede, takže to moc nejím, ale když na to přijde, tak třeba ochutná rohlíčky a podobně," popsal Jan Hamáček pro ŽivotvČesku.cz s tím, že pokud situace dovolí, tak se podívá i na nějakou pohádku.

"Pohádky patří samozřejmě k Vánocům a je to taková oddechovka. Takže mám rád takovou tu českou klasiku jako Byl jednou jeden král..., Pyšnou princeznu či Tři oříšky pro Popelku," dodal pro ŽivotvČesku.cz jeden z předních mužů boje proti koronaviru v Česku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.