Vážně nemocný Ozzy Osbourne se nakazil covidem. Chytla to od něj celá rodina, řekla jeho manželka a popsala, jak je na tom

Legendární hudebník Ozzy Osbourne
Legendární hudebník Ozzy Osbourne
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 5. 2022

Hudebník Ozzy Osbourne (73) před více než dvěma lety fanouškům přiznal, že bojuje s Parkinsonovou chorobou. Jeho zdravotní stav se příliš nezlepšuje, ač se o to snaží, navíc se nedávno nakazil covidem, což pro něj může být s jeho diagnózou nebezpečné. Manželka Sharon (69) popsala, jak na tom je.

V lednu roku 2020 se Ozzy Osbourne rozhodl, že svým příznivcům odhalí dlouholeté tajemství o svém boji s Parkinsonovou chorobou. Tu mu lékaři diagnostikovali už v roce 2003, celé roky mu však nezpůsobovala závažnější problémy. Ty přišly až časem, a tak se hudebník musel stáhnout do ústraní. V soukromí se nyní snaží svůj stav všemožně zlepšit.

Frontman heavymetalové skupiny Black Sabbath se straní lidí a na veřejnost příliš nevychází, jedním z nejdůležitějších důvodů je pak strach z nákazy covidem. Ta se mu přesto před pár dny nevyhnula, aktuálně je stále ještě pozitivní. "V tuto chvíli je jeho stav už lepší. Horečky ustoupily, kašel víceméně ustal, je na tom skutečně lépe," prozradila Sharon Osbourneová v rozhovoru pro pořad TalkTV.

Poslední dva roky dělali Osbourneovi vše pro to, aby se Ozzy koronavirem nenakazil. Virus si ho nakonec přesto našel a nakažení jsou také jeho nejbližší, se kterými žije. "Chytila to naše dcera Kelly a já jsem se nakazila taky. Osobně se ale cítím dobře. Jsem vděčná všem, kteří Ozzymu přejí uzdravení, podporují ho a myslí na něj," dodala Sharon Osbourneová.

Stav zpěváka kromě Parkinsonovy choroby ovlivnily i nedávné operace zad a krku, po kterých má problémy s pohyblivostí. Ačkoliv se sám touží vrátit na pódia a znovu dělat fanouškům radost svou hudbou, v tuto chvíli se jeho návrat nejeví jako pravděpodobný.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.