Vdova po Jiřím Menzelovi prozradila důvod úmrtí. Manžel podlehl covidovému zápalu plic

Zesnulý režisér Jiří Menzel s manželkou Olgou
Zesnulý režisér Jiří Menzel s manželkou Olgou
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 11. 2020

Podle vdovy Olgy Menzelové (42) podlehl oscarový režisér covidovému zápalu plic. To je prý skutečná příčina, proč Jiří Menzel (†82) zemřel. Z jejích slov vyplynulo, že nejde o nějakou chřipečku a její muž se řadil do rizikové skupiny, které nová nemoc nedává moc šancí.

Manželka legendárního režiséra upřesnila, že Jiří se nakazil od svého ošetřovatele. V případě, že by se tak nestalo, by byl ještě mezi živými.

Je to pravda, Jirka podlehl covidovému zápalu plic. Nemoc se u něj začala projevovat tak, že dostal vysoké teploty, kašel a měl bolesti,“ řekla pro Blesk Olga Menzelová s tím, že jde o velmi vážnou nemoc a lidé by ji rozhodně neměli podceňovat.

"Bohužel se Jirka nakazil patrně od jednoho z ošetřovatelů, jenž vůbec netušil o své nákaze, dodnes není zcela jasné, od koho to bylo. Přísně se dodržovala veškerá hygienická opatření, ale i přes to všechno nákaza přišla,“ popsala Menzelová. „Vypadalo to nadějně, věřili jsme, že i tuto nemoc ustojí. Byl strašně statečný, bojoval a nevzdával to. Strašně tu chtěl být," dodala pro portál.

V posledních letech měl Jiří Menzel vleklé zdravotní problémy, byl upoután na invalidní vozík, a jeho stav vyžadoval 24 hodinovou péči. Nejhorší chvíle jeho manželka prožívala v listopadu roku 2017, kdy Jiří skončil v nemocnici poté, co ho doma manželka našla v bezvědomí manželka. Poté podstoupil kvůli infekci vážnou operaci mozku, nějaký čas strávil v umělém spánku a od té doby probíhala jeho náročná rekonvalescence. Jiří Menzel zemřel 5. září 2020.

V současnosti je stav na území České republiky v souvislosti s epidemií takový, že přibývá úmrtí s covidem-19. Za neděli jich ministerstvo uvádí 101, čísla z posledních dnů ale obvykle při pozdějších aktualizacích vzrostou. Za uplynulý týden přibylo zemřelých zhruba o třetinu na nynějších 4858.

Počet hospitalizovaných klesl k sobotě na 7779, ve čtyřech předchozích dnech se držel nad osmi tisíci. Pacientů ve vážném stavu mírně ubylo na 1196.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.