Vdova po Jiřím Menzelovi prozradila důvod úmrtí. Manžel podlehl covidovému zápalu plic

Zesnulý režisér Jiří Menzel s manželkou Olgou
Zesnulý režisér Jiří Menzel s manželkou Olgou
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 11. 2020

Podle vdovy Olgy Menzelové (42) podlehl oscarový režisér covidovému zápalu plic. To je prý skutečná příčina, proč Jiří Menzel (†82) zemřel. Z jejích slov vyplynulo, že nejde o nějakou chřipečku a její muž se řadil do rizikové skupiny, které nová nemoc nedává moc šancí.

Manželka legendárního režiséra upřesnila, že Jiří se nakazil od svého ošetřovatele. V případě, že by se tak nestalo, by byl ještě mezi živými.

Je to pravda, Jirka podlehl covidovému zápalu plic. Nemoc se u něj začala projevovat tak, že dostal vysoké teploty, kašel a měl bolesti,“ řekla pro Blesk Olga Menzelová s tím, že jde o velmi vážnou nemoc a lidé by ji rozhodně neměli podceňovat.

"Bohužel se Jirka nakazil patrně od jednoho z ošetřovatelů, jenž vůbec netušil o své nákaze, dodnes není zcela jasné, od koho to bylo. Přísně se dodržovala veškerá hygienická opatření, ale i přes to všechno nákaza přišla,“ popsala Menzelová. „Vypadalo to nadějně, věřili jsme, že i tuto nemoc ustojí. Byl strašně statečný, bojoval a nevzdával to. Strašně tu chtěl být," dodala pro portál.

V posledních letech měl Jiří Menzel vleklé zdravotní problémy, byl upoután na invalidní vozík, a jeho stav vyžadoval 24 hodinovou péči. Nejhorší chvíle jeho manželka prožívala v listopadu roku 2017, kdy Jiří skončil v nemocnici poté, co ho doma manželka našla v bezvědomí manželka. Poté podstoupil kvůli infekci vážnou operaci mozku, nějaký čas strávil v umělém spánku a od té doby probíhala jeho náročná rekonvalescence. Jiří Menzel zemřel 5. září 2020.

V současnosti je stav na území České republiky v souvislosti s epidemií takový, že přibývá úmrtí s covidem-19. Za neděli jich ministerstvo uvádí 101, čísla z posledních dnů ale obvykle při pozdějších aktualizacích vzrostou. Za uplynulý týden přibylo zemřelých zhruba o třetinu na nynějších 4858.

Počet hospitalizovaných klesl k sobotě na 7779, ve čtyřech předchozích dnech se držel nad osmi tisíci. Pacientů ve vážném stavu mírně ubylo na 1196.

Herečka Jaroslava Obermaierová (75) má třetí dávku vakcíny za sebou. Je ráda. V předloňské...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu