Vdovec po Ivetě Bartošové odmítá sledovat minisérii Iveta. Ohradil se proti obsazení. Pak řekl, co ho mrzí ohledně Artura Štaidla

Artur Štaidl s Josefem Rychtářem
Artur Štaidl s Josefem Rychtářem
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 5. 2022

Třídílná minisérie Iveta, která mapuje životní příběh zpěvačky Ivety Bartošové (✝48), je podle vdovce Josefa Rychtáře (64) něčím, co odmítá sledovat. "Ukázky jsem viděl a jednoznačně to s Ivetkou nemá vůbec nic společného," řekl směrem k hereckému obsazení pro ŽivotvČesku.cz muž, který se zpěvačkou vstoupil do manželství v roce 2013. Promluvil i o jejím synovi Arturovi Štaidlovi (25), bez jehož souhlasu by minisérie nevznikla.

"Koukat na to nebudu a nechci to hodnotit. Jak je to ztvárněné, tak se mi to nelíbí, ale je to můj názor. Jestli Nova dokáže v pořadu Tvoje tvář má známý hlas věrohodně účinkující nalíčit a připravit, tak v tomto případě, co vybrali za herečku a herce, tak mi to nesedí. Ukázky jsem viděl a jednoznačně to s Ivetkou nemá vůbec nic společného," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Josef Rychtář, který dodnes na svou zesnulou manželku vzpomíná. K úmrtí Ivety Bartošové došlo 29. dubna 2014 v 11:29 nedaleko jejího bydliště v Praze-Uhříněvsi, kdy spáchala sebevraždu skokem pod jedoucí vlak.

Od doby, kdy zemřela, tak se už Josef Rychtář nikdy nesetkal s jejím synem Arturem, kterého jí po dobu jejich vztahu a následně manželství pomáhal vychovávat.

"V kontaktu s Arturem nejsme, od toho neštěstí vůbec. On se odmlčel sám od sebe a odstěhoval se k panu Štaidlovi. Líto? Mrzí mě snad možná, že se nezajímal, co bylo, jak bylo, že se mohl zajímat o to, co se v posledních letech stalo s Ivetkou. Jinak o něm vůbec nic nevím. Doufám, že se mu daří dobře," dodal pro ŽivotvČesku.cz vdovec po zpěvačce, která dokázala udivovat veřejnost svými životními vzestupy a pády.

Minisérie Iveta startuje na Voyo v pátek. Slavnostní premiéra se koná ve středu večer v pražské Lucerně. Hlavní roli Ivety Bartošové ztvární herečka Anna Fialová. V roli Petra Sepéšiho diváci uvidí Vojtěcha Vodochodského.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.