Vdovec po Ivetě Bartošové prozradil, jak na Štědrý den vzpomíná na zesnulou zpěvačku

Josef Rychtář ukázal oltář, který má doma
Josef Rychtář ukázal oltář, který má doma
Foto: Archiv Josefa Rychtáře
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 12. 2020

Je to více než šest let od úmrtí zpěvačky Ivety Bartošové (+48), která si vzala život skokem pod jedoucí vlak v pražské Uhříněvsi. Vdovec po zesnulé zpěvačce Josef Rychtář (62) prozradil, že je s ním Iveta téměř každý den a jak na ní letos na Štědrý den vzpomíná. "Jsou to šesté Vánoce bez Ivetky, zapálil jsem dvakrát svíčku," prozradil pro ŽivotvČesku.cz.

Dodnes nikdo přesně nezná důvod, proč si krásná zpěvačka, která prožívala vzestupy a pády, dobrovolně vzala život. Spekuluje se o mnohých variantách. Pravdou ale je, že v posledních měsících svého života na tom nebyla po psychické stránce zcela nejlépe.

Josef Rychtář prozradil, že není snad den, kdy by na Ivetu nezavzpomínal. Navíc Štědrý den jeho vzpomínky umocňuje. "Jsou to šesté Vánoce bez Ivetky a zapálil jsem svíčku doma u oltářku, který jsem vybudoval pro ní jako vzpomínku. A pak jsem jel na hrob, kde jsem zapálil svíčku," řekl pro ŽivotvČesku.cz vdovec, který má více než čtyři roky nový partnerský vztah.

"Nikdy na Ivetku nezapomenu. Miloval jsem ji ví než manželku, se kterou jsem žil před ní. Je to smutné, co se stalo, ale i když to pořád bolí, člověku nezbývá nic jiného než se s tím smířit," dodal pro ŽivotvČesku.cz Josef Rychtář.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.