Ve 32 letech zemřel hokejový reprezentant Marek Trončinský. Míval problémy s životosprávou

Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
Marek Trončinský v rozhovoru se Slavomírem Lenerem
Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 23. 5. 2021

Ve věku 32 let zemřel ze soboty na neděli bývalý hokejový reprezentant Marek Trončinský. Za národní tým nastoupil v 16 utkání. Podle informací ŽivotvČesku.cz celou jeho kariéru provázely problémy s životosprávou. Jeho posledním působištěm byl rumunský tým Gyergyói HK. "Pro klub je to nová zpráva. Čekáme, až to bude potvrzené, pak zaujmeme nějaké stanovisko," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí klubu Bílí Tygři Liberec Martin Kadlec.

Odchovanec ústeckých Lvů si poprvé zahrál extraligu v sezoně 2003 až 2004 za Kladno. Tam strávil naprostou většinu následujících ročníků vyjma krátkodobých hostování v první lize v týmu Berouna a Třebíče. V roce 2010 začal hrát za Bílé Tygry z Liberce a podíval se do reprezentace, za kterou odehrál 16 zápasů.

"Pro klub je to nová zpráva. Čekáme, až to bude potvrzené, pak zaujmeme nějaké stanovisko," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí klubu Bílí Tygři Liberec Martin Kadlec s tím, že smutná informace je pro liberecký klub zcela nová.

"Měl podepsanou novou smlouvu... Nevím, co se mohlo stát. Já ho znal jako kamaráda. Údajně ho našel táta doma," sdělil pro ŽivotvČesku.cz Tomáš Krejčí z Unlimited Sport Management.

Marek Trončinský okusil také KHL, nastupoval za klub Chanty-Mansijsk. Po návratu do Česka postupně hrál za Třinec, Mladou Boleslav, Pardubice a Litvínov. Zahrál si také v anglickém Sheffieldu, jeho posledním klubem byl rumunský Gyergyói HK.

Podle mnoha zdrojů z hokejového prostředí měl řízný obránce velký talent, ale také nekončící problémy s životosprávou. Příčina smrti českého hráče není oficiálně známá, podle redakce CNN Prima NEWS mohly při nečekaném úmrtí hrát roli i nelegální látky. Marek Trončinský po sobě zanechal šestiletou dceru Adrianu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu