Ve Škoda Auto se objevily nové případy nákazy koronavirem: Dalo se to čekat, uvedl zaměstnanec

Ve výrobně Škoda se objevil koronavirus.
Ve výrobně Škoda se objevil koronavirus.
Foto: Škoda Auto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 5. 2020

V mladoboleslavské výrobně Škoda Auto se ve středu objevily dva případy nákazy koronavirem, který způsobuje onemocnění COVID-19. Portálu Deník.cz ve čtvrtek ráno automobilka potvrdila. "Šlo o zaměstnance v hale M17 a v hale M2. Ostatním zaměstnancům, kteří přišli do styku s nakaženými, bylo nařízeno se řídit doporučením hygienické stanice. Pracoviště těchto zaměstnanců bylo již vyklizeno a hloubkově dezinfikováno," uvedl mluvčí Tomáš Kotera.

Společnost uvedla pracoviště obou zaměstnanců vydezinfikovala. Redakce Život v Česku oslovila jednoho ze zaměstnanců, který si nepřál být kvůli obavám ze ztráty zaměstnání jmenován. "Dalo se to čekat. I když dostáváme roušky dvě na den a je to řada bezpečnostních opatření v desítkách bodů, tak jsme to čekali. Je to nezodpovědné, ale chápu že ekonomika a výroba musí makat," uvedl zaměstnanec jedné z dílen s tím, že krátce po zjištění byli někteří ze zaměstnanců posláni domů.

Mluvčí informaci o tom, že nákaza se objevila v dílnách potvrdil. "V závodě Škoda Auto v Mladé Boleslavi byly dne 6. května 2020 zaznamenány dva případy onemocnění covid-19. Šlo o zaměstnance v hale M17 a v hale M2. Ostatním zaměstnancům, kteří přišli do styku s nakaženými, bylo nařízeno se řídit doporučením hygienické stanice," řekl Kotera.

Pracoviště obou nakažených bylo po zjištění nákazy vyklizeno. "Výroba byla obnovena po dezinfekčním zásahu za doprovodu dodržování přísných hygienických pravidel, která máme pro toto období standardně nasazena plošně," pokračoval Kotera. Dodal, že ani jeden z nakažených nebyl z ubytovny, takže tam nebyla přijata žádná mimořádná opatření.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.