Ve školce v Praze objevili u dítěte koronavirus. Celá třída musí do karantény

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 5. 2020

Celá třída v jedné z pražských mateřských školek musí do karantény poté, co se zákeřný virus objevil u jednoho z dětí. Na svých stránkách o tom informovala školka sídlící v Gagarinově ulici v Suchdole.

"Vzhledem k tomu, že se ve třídě Medvědů vyskytlo jedno dítě, které bylo testováno pozitivně na Covid-19, bude muset být třída Medvědů uzavřena do karantény od pondělí 18. do čtvrtka 28. května," uvedl ředitel školky Stanislav Zelený. O nemocném dítěti ho v sobotu informovali hygienici.

Podle dostupných informací dítě chodilo do třídy od pondělí do středy. Jeho stav byl bezpříznaků. Ředitel Zelený zdůraznil, že byla dodržována veškerá hygienická opatření jako je častější mytí rukou, větší rozestupy při jídle či používání dezinfekce.

Další opatření

"V neděli či pondělí proběhne odběr u dětí a u pedagogů ze třídy Medvědů. Pokud by byl následně někdo pozitivní, což se ukáže asi v úterý či středu, tak se budou činit další opatření, jak jsem byl poučen. Jedním z opatření by byla i možnost uzavření celé školky," připustil v prohlášení na webu ředitel. Na případ upozornil portál TN.cz.

Doplnil, že informaci o výskytu nákazy už dostali všichni zaměstnanci i rodiče. Teď se mohou mohli rozhodnout, zda své potomky do školky v následujících dnech pošlou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.