Reklama:

Ve středu ještě podprůměrné teploty, pak citelná změna

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 3. 7. 2024

Na konci týdne se k nám vrátí letní teploty, na víkend ojediněle i tropické –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ chladné severozápadní proudění se změní na teplé jihozápadní. "O víkendu bude počasí u nás pod vlivem vlnící se studené fronty, opět se tak v sobotu očekávají místy i silné bouřky, které budou doprovázené nebezpečnými jevy –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ krupobitím, přívalovým deštěm a silným větrem," upozornila konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz a vypracovala přehlednou předpověď až do konce prvního červencového týdne.

Reklama:

Středa bude tak trochu připomínat apríl, a to jak oblačností, tak teplotami. "I nadále k nám bude proudit chladný vzduch od severozápadu. Nízké teploty po ránu hlásily zejména Jeseníky a Beskydy, kde bylo méně oblačnosti, například Lysá hora v 6 hodin hlásila 6,9 °C. Jinak na počátku dne panovala v Čechách velká oblačnost, místy s přeháňkami, na východě bylo ráno beze srážek," popsala expertka přes počasí pro ŽivotvČesku.cz, jaký byl začátek dnešního dne.

Během středečního odpoledne bude převládat velká oblačnost. "Bude oblačno až zataženo, déšť nebo přeháňky na východě území, v Čechách bude přechodně až polojasno. A později večer bude na západě opět pršet. Odpolední teploty 18 až 22 °C, pocitové budou shodné s těmi na teploměru," doplnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že se jedná o teploty až o 6 °C nižší, než je obvyklé. 

Reklama:

Ve čtvrtek se už budou v odpoledních maximech teploty většinou zastavovat na hodnotách přes 20 °C, ale během dne musíme i nadále počítat místy s přeháňkami, na začátku dne i s deštěm. "Bude oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Během odpoledne oblačno až polojasno a pouze ojediněle přeháňky. Srážkové úhrny se zastaví do 5 milimetrů. Odpolední teploty 20 až 24 °C, pocitové budou shodné s těmi na teploměru, stále tedy budou pod letní hranicí," vylíčila odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz.

V pátek si počasí nachystá polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 22 až 26 °C.

Počasí o víkendu

V sobotu bude polojasno, postupně přibývání oblačnosti a místy déšť a bouřky, které mohou být ojediněle i silné. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 26 až 30 °C.

neděli lze očekávat oblačno až zataženo a místy déšť, místy bouřky, a to i silné. "Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty v širokém intervalu –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ od 20 °C na západě po 30 °C na východě území," dodala meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, na jaké teploty je potřeba se připravit v samotném závěru stávajícího týdne.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: