Ve svatební reality show dojde v posledním díle k velkému rozuzlení, říká dramaturg Daniel Barták

Novomanželé Petra a René
Novomanželé Petra a René
Foto: Archiv TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 12. 2020

Populární reality show láká každou středu k obrazovkám tisíce diváků. A divačky i diváci se ptají, jaká vlastně pro nevěsty a ženichy platí pravidla. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil hudební dramaturg a story režisér Daniel Barták (40), který prozradil v čem je česká verze pořadu odlišná od originálu, ale také to, že v posledním osmém díle na diváky čeká poměrně zajímavé překvapení.

"V posledním díle dojde k řadě rozuzlení, které budou pro některé diváky velkým překvapením," prozradil pro ŽivotvČesku.cz Daniel Barták, který se v minulosti postaral třeba o vznik hudby k muzikálu Mefisto.

Úspěšný skladatel, který se na reality show podílí jako hudební dramaturg a story režisér celého příběhu, upřesnil, že rozdíl mezi českou a původní dánskou verzí je znatelný. "U nás je ta svatba vlastně symbolická, ale v Dánsku je to skutečný sňatek a opravdový rozvod, pokud se páry rozhodnou ukončit manželství. Tam se vše řeší pomocí předmanželské smlouvy," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Daniel Barták.

Nevěsty Natálka, Petra, Štěpánka a Simona tak mohou být v Česku v klidu, pokud totiž svatba na zkoušku neklapne, nic se neděje a lidově řečeno jede se dál.

V Dánsku reality show, která si zajistila značnou sledovanost, ji znají pod názvem »Married At First Sight« a rozhodně nejde o veselku na oko. V originální verzi jsou pravidla mnohem náročnější a tvrdší. Páry mají na nějaký čas zakázané třeba sociální sítě. Podle tamějších tvůrců a producentů by hra nebyla dokonalá, kdyby si páry k sobě našly cestu dřív, než je spárují vědci.

V Dánsku dokonce dvojicím televizní štáb na nějaký čas zabaví mobilní telefony. A majetek si páry opravdu střeží a pojišťují pomocí předmanželských smluv.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.