Ve věku 54 let zemřel herec Michael K. Williams. Hvězda Kriminálky New York a Krotitelů duchů bojovala se závislostí

Autor: Profimedia | Michael K. Williams
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 9. 2021

Ve věku pouhých 54 let zemřel herec Michael K. Williams. Proslavil se v seriálech The Wire - Špína Baltimoru, Kriminálka New York či ve filmu 12 let v řetězech. Michaela našel v jeho bytě příbuzný, v tu chvíli už mu ale nebylo pomoci. Herec bojoval se závislostí na drogách a zahraniční média tak spekulují, že příčinou jeho smrti je předávkování. Na posledním videu byl Williams veselý a nepůsobil, jako by se s problémy s návykovými látkami potýkal.

Michael K. Williams může být českým divákům nejlépe známý ze seriálů Kriminálka New York, The Wire - Špína Baltimoru, Alias, Kriminálka Las Vegas či Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti. Zahrál si též ve filmech 12 let v řetězech, Robocop, Čas beznaděje či v Krotitelích duchů z roku 2016.

Bezvládné tělo herce objevil v jeho bytě příbuzný, v tu chvíli mu ale už nebylo pomoci. Williams se měl potýkat s drogovou závislostí a podle deníku The Sun bylo v blízkosti jeho těla nalezeno i vybavení používané k užívání tvrdých návykových látek.

"Rodinný příslušník nalezl Michaela přibližně ve dvě hodiny odpoledne v jeho bytě v Brooklynu. Příčina jeho úmrtí je předmětem šetření, byla nařízena pitva," řekli policisté, jak cituje deník The Sun. "Rodina žádá o respektování soukromí, aby mohla v klidu truchlit nad nečekanou a tragickou ztrátou," uvedl v prohlášení hercův manažer.

Na srpnové premiéře filmu Respect byl Michael K. Williams v dobrém rozpoložení. Přišel v obleku se vzorem pavích per, široce se usmíval a žertoval s kolegy. Problémy s drogovou závislostí by na něm jen tak někdo nepoznal.

Herec Michael K. Williams
Herec Michael K. Williams
Foto: Profimedia

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.