Ve věku 68 let zemřel hudebník Vítězslav Vávra. Exmanžel Věry Špinarové podle syna trpěl rakovinou

Legendární hudebník Víťa Vávra
Legendární hudebník Víťa Vávra
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 7. 2021

Ve věku 68 let zemřel slavný český hudebník Vítězslav Vávra. O skonu muže, který nazpíval hity jako Citrónová holka, Dívka z heřmánkové návsi či Už dávno se mi líbíš, informoval jeho syn Filip Vávra na sociální síti. Příčina smrti muzikanta, který byl v 80. a 90. letech manželem fenomenální zpěvačky Věry Špinarové (†65), byla podle všeho zákeřná rakovina v posledním stádiu.

Vítězslav Vávra byl populární především v 80. letech. Kromě zpěvu se věnoval též hře na bicí, tyto dvě činnosti často kombinoval. Na kontě má celou řadu tehdejších hitů, například i píseň k oblíbenému českému filmu Jak svět přichází o básníky. V posledních měsících trpěl zdravotními problémy a hudbě se už dlouhodobě aktivně nevěnoval.

O skonu oblíbeného hudebníka informoval jeho syn na sociální síti. "Táta umřel," napsal Filip Vávra na svůj profil. Předtím uveřejnil příspěvek, v němž přiblížil Vávrův zdravotní stav. "S tátou nemluvím přes 17 let. Ale máma s ním je v denním kontaktu. Podle všeho má prý rakovinu v posledním stádiu a může to být otázka dní. Čeká se na výsledky vyšetření. Je dlouhodobě nepohyblivý. Víc než rok neopustil byt. Život je krátkej, přátelé," dodal zarmouceně.

Od roku 1984 do roku 1999 byl Vítězslav Vávra manželem legendární zpěvačky Věry Špinarové. Ta zemřela v březnu roku 2017 poté, co u ní během koncertu v Čáslavi došlo k zástavě srdce.

Odchod Vítězslava Vávry zaskočil a rozesmutnil jeho rodinu i kolegy. "Pamatuji si ho ze zájezdů s umělci. Byl to hodně tichý až plachý kluk. Byl nemocný, ale zaskočilo mě to," řekla pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka a herečka Petra Černocká.

Lidé, kteří s významným hudebníkem 80. let spolupracovali a přátelili, na něj budou s láskou vzpomínat. "Když poznal lidi blíž, tak to byl velmi zábavný společník. Jezdili jsme autem s kapelou a budu na to vždy vzpomínat s úsměvem. To byly hodiny, kdy jsme opravdu řvali smíchy," řekl pro ŽivotvČesku.cz Vávrův manažer Jiří Bláha.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.