Ve věku 69 let zemřel herec Vladimír Marek, bojoval s rakovinou. Od víkendu se nikomu neozýval, napsal kolega

Herec Vladimír Marek
Herec Vladimír Marek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 7. 2021

Ve věku 69 let zemřel herec Vladimír Marek známý z filmů Perníková věž, Hranaři či Kvaska. Mnoho dalších rolí pak ztvárnil na divadelních prknech. Úmrtí fenomenálního umělce, který v posledních letech sváděl boj se zákeřnou rakovinou, na sociálních sítích oznámil jeho kolega a kamarád Radek Krejčí (57). "Od víkendu se nikomu neozýval," napsal do komentářů pod svým příspěvkem a vysvětlil, co se stalo.

Vladimír Marek by 6. srpna oslavil 70. narozeniny. V posledních letech bojoval s rakovinou, která výrazně změnila nejen jeho vizáž, ale znemožnila mu věnovat se povolání, které miloval. V důsledku nemoci částečně ochrnul a ze svého bytu na Vinohradech téměř nevycházel. Právě tam byl nakonec nalezen poté, co nereagoval na zprávy a telefonáty od svých přátel.

"Vladimír byl dlouho nemocný, ale přeci jen s námi komunikoval přes sociální sítě. Bylo to jeho poslední spojení se světem. Od víkendu se nikomu neozýval. Tak jsem to riskl a šel dnes po všech možných institucích... Nemocnice, přátelé, sousedi a tak dále. Nakonec jsem nechal otevřít byt hasiči. Bohužel už byl Vláďa mrtvý," napsal na sociální síť operní pěvec a herec Radek Krejčí.

Oblíbený herec vystudoval loutkoherectví na DAMU a následně se mu dlouhá léta věnoval v královéhradeckém Divadle Drak. V roce 1991 získal stálé angažmá v Divadle Na zábradlí. Účinkoval také v několika muzikálech, jako byly například Cabaret, Johanka z Arku či Excalibur.

V televizi se Vladimír Marek proslavil roku 1990 v projektu Taneční zábava, kde coby ozbrojený šílenec přepadl hlasatelku Marii Tomsovou a držel ji jako rukojmí. Dále se objevil ve filmech Perníková věž, Hranaři, Kvaska či Fontána pre Zuzanu 2, kde ztvárnil manažera Pavola Habery.byly

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.