Ve věku 69 let zemřel herec Vladimír Marek, bojoval s rakovinou. Od víkendu se nikomu neozýval, napsal kolega

Herec Vladimír Marek
Herec Vladimír Marek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 7. 2021

Ve věku 69 let zemřel herec Vladimír Marek známý z filmů Perníková věž, Hranaři či Kvaska. Mnoho dalších rolí pak ztvárnil na divadelních prknech. Úmrtí fenomenálního umělce, který v posledních letech sváděl boj se zákeřnou rakovinou, na sociálních sítích oznámil jeho kolega a kamarád Radek Krejčí (57). "Od víkendu se nikomu neozýval," napsal do komentářů pod svým příspěvkem a vysvětlil, co se stalo.

Vladimír Marek by 6. srpna oslavil 70. narozeniny. V posledních letech bojoval s rakovinou, která výrazně změnila nejen jeho vizáž, ale znemožnila mu věnovat se povolání, které miloval. V důsledku nemoci částečně ochrnul a ze svého bytu na Vinohradech téměř nevycházel. Právě tam byl nakonec nalezen poté, co nereagoval na zprávy a telefonáty od svých přátel.

"Vladimír byl dlouho nemocný, ale přeci jen s námi komunikoval přes sociální sítě. Bylo to jeho poslední spojení se světem. Od víkendu se nikomu neozýval. Tak jsem to riskl a šel dnes po všech možných institucích... Nemocnice, přátelé, sousedi a tak dále. Nakonec jsem nechal otevřít byt hasiči. Bohužel už byl Vláďa mrtvý," napsal na sociální síť operní pěvec a herec Radek Krejčí.

Oblíbený herec vystudoval loutkoherectví na DAMU a následně se mu dlouhá léta věnoval v královéhradeckém Divadle Drak. V roce 1991 získal stálé angažmá v Divadle Na zábradlí. Účinkoval také v několika muzikálech, jako byly například Cabaret, Johanka z Arku či Excalibur.

V televizi se Vladimír Marek proslavil roku 1990 v projektu Taneční zábava, kde coby ozbrojený šílenec přepadl hlasatelku Marii Tomsovou a držel ji jako rukojmí. Dále se objevil ve filmech Perníková věž, Hranaři, Kvaska či Fontána pre Zuzanu 2, kde ztvárnil manažera Pavola Habery.byly

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu