Ve věku 74 let zemřel herec Gregory Itzin. Hvězda seriálů Přátelé a Námořní vyšetřovací služba nepřežila akutní operaci

Gregory Itzin
Gregory Itzin
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 7. 2022

Ve věku 74 let zemřel hollywoodský herec Gregory Itzin. O jeho úmrtí na sociálních sítích informoval producent a televizní režisér Jon Cassar (64). Konkrétní příčina smrti hvězdy seriálů Přátelé a Námořní vyšetřovací služba podle deníku The Sun v tuto chvíli není známá, došlo k ní ale během akutní operace.

Charlieho andílci, Mentalista, 24 hodin, Námořní vyšetřovací služba, Přátelé, Posedlost, Podfuk, Ctihodný občan a epizoda v seriálu Beverly Hills 90210. Nejen tyto projekty patří mezi ty, ze kterých si diváci mohou pamatovat herce Gregoryho Itzina, který zemřel ve věku 74 let.

"Dnes zemřel můj kamarád Gregory Itzin. Byl jedním z nejúžasnějších herců, s jakými jsem měl tu čest pracovat, především byl ale skvělý člověk. Budeme ho postrádat. Zanechal jsi tu po sobě stopu, kamaráde. Teď odpočívej v pokoji," napsal na sociální síť televizní režisér Jon Cassar, jak ho cituje deník The Sun.

Konkrétní příčina úmrtí Gregoryho Itzina není známá, jeho manažerka ale informovala, že k němu došlo v průběhu akutní operace. Neuvedla, s čím zákrok souvisel, ale herec měl problémy se srdcem, které intenzivně řešil od roku 2015, kdy dostal infarkt na divadelních prknech.

Zpočátku své kariéry byl Gregory Itzin známý především z epizodních rolí v seriálech, které byly v Americe velmi oblíbené. Postupem času se vypracoval na respektovaného herce a získával zásadnější role. Poslední film s názvem Ice natočil v roce 2018.

Kromě kolegů ze seriálů a filmů, v nichž hrál, bude na Gregoryho Itzina s láskou vzpomínat také rodina. Na tomto světě po sobě zanechal manželku Judie, dceru Julii a syna Wilkeho, který kráčí v otcových stopách.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.