Ve věku 74 let zemřel legendární rocker Meat Loaf. Rodina byla u něj do posledního vydechnutí

Zemřel zpěvák Meat Loaf
Zemřel zpěvák Meat Loaf
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 1. 2022

Ve věku 74 let zemřel legendární zpěvák Meat Loaf, pravým jménem Marvin Lee Aday. Pozůstalí smutnou informaci oznámili na sociálních sítích. Rodina, která byla až do skonu po zpěvákově boku, v tuto chvíli neupřesnila příčinu jeho úmrtí.

Ve věku 74 let zemřel legendární rocker Meat Loaf, který patřil mezi největší ikony současné rockové scény. První album mu vyšlo už v roce 1971 a od té doby byl oblíbenou hudební stálicí. O jeho skonu na sociálních sítích promluvili pozůstalí, kteří byli po jeho boku až do chvíle, kdy naposledy vydechl.

"S lítostí v srdci vám oznamujeme, že Meat Loaf dnes v noci zemřel obklopený svou ženou Deborah, dcerami Pearl a Amandou a nejbližšími přáteli," píše se v příspěvku, který byl na sociální síti Facebook zveřejněn v pátek ráno.

Kariéra Meat Loafa trvala více než 60 let a kromě hudby se věnoval i herectví. Zahrál si například ve filmech Klub rváčů, Bengálský tygr, Černý jezdec či Léto v Alabamě. Role získal například i v seriálech Dr. House, Glee, Můj přítel Monk či Krajní meze.

Pozůstalí v tuto chvíli příčinu smrti oblíbeného hudebníka neupřesnili, v posledních letech ale trpěl různými zdravotními problémy, kvůli kterým se obával, že jeho kariéra je u konce.

Kdo byl Meat Loaf:

  • Přezdívku Meat Loaf, česky sekaná, dostal už na střední škole
  • Svou kariéru začal v Los Angeles, kde vystupoval se skupinou Popcorn Blizzard a vystupoval v muzikálech
  • První roli ve filmu získal v roce 1975, jednalo se o hororový muzikál Rocky Horror Picture Show
  • Manželku Deborah si Meat Loaf vzal v roce 2007
  • Dceru Pearl vyženil Meat Loaf z předchozího manželství s Leslie G. Edmondsovou, s níž má také dceru Amandu

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.