Ve věku 75 let zemřel herec Jack Kehler. Hvězda filmu The Big Lebowski prohrála boj s leukémií

Herec Jack Kehler
Herec Jack Kehler
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 5. 2022

Ve věku 75 let zemřel herec Jack Kehler, který je nejlépe známý jako Marty z kultovního filmu The Big Lebowski. Smutnou informaci oznámil jeho management. Oblíbený herec prohrál boj s leukémií.

Americká komedie The Big Lebowski z roku 1998 se před lety stala velkým hitem a diváci ji v reprízách rádi sledují dodnes. Její neodmyslitelnou součástí byl herec Jack Kehler, který ztvárnil roli domovníka Martyho. "Zejtra už je desátýho," je jeho nejpamátnější hláška, a proto fanoušci berou jako znamení, že se o jeho skonu dozvěděli devátého dne v měsíci.

"Jack Kehler v sobotu zemřel v nemocnici Cedars Sinai Medical Center v Los Angeles," uvedl hercův manažer pro společenský online magazín Hollywood Reporter. Představitel domovníka trpěl leukémií, boj s ní ale bohužel nedokázal vyhrát.

Kromě kultovního komediálního snímku hrál Jack Kehler také ve filmech Muži v černém 2, Travička zelená či Austin Powers: Špion, který mě vojel. Účinkoval také v řadě populárních seriálů, jako jsou například Mentalista, Můj přítel Monk, Pohotovost či Námořní vyšetřovací služba.

Po oblíbeném herci na tomto světě zůstala jeho dlouholetá manželka Shawn Caseyová, dále syn Eddie s manželkou a vnouček Liam.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.