Ve věku 75 let zemřel herec Miroslav Kaman, známý z filmu Pelíšky. Dojemná slova vyjádřil Miroslav Donutil

Ve věku 75 let zemřel herec Miroslav Kaman
Ve věku 75 let zemřel herec Miroslav Kaman
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 29. 7. 2021

Herecký svět přišel o další významnou osobnost. Ve věku 75 let zemřel herec Miroslav Kaman, který se zapsal do povědomí diváků jako esenbák v oblíbeném filmu Pelíšky. K jeho odchodu promluvil legendární herec a kolega Miroslav Donutil (70). "Byla s ním sranda. Byl výborný herec, byl vtipný - hrál esenbáka," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

V posledních týdnech a měsících přichází jedna rána za druhou. Mezi českými herci odchází legendy a další osobností, která zemřela, je herec Miroslav Kaman. V povědomí diváků zůstane nezapomenutelný v roli příslušníka Veřejné bezpečnosti v komediálním filmu režiséra Jana Hřebejka Pelíšky. Při natáčení se setkal také s hercem Miroslavem Donutilem.

"Byla s ním sranda. Byl výborný herec, byl vtipný - hrál esenbáka. Myslím si, že opravdu nenapodobitelně ztvárnil roli, kterou v Pelíškách dostal," zavzpomínal na zesnulého kolegu Miroslav Donutil pro ŽivotvČesku.cz.

Podle serveru iDNES.cz informaci o úmrtí Miroslava Kamana potvrdili starosta Lipnice nad Sázavou Zdeněk Rafaj a také místostarosta Marek Hanzlík. Právě v Lipnici herec žil v domě s pečovatelskou službou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.