Ve věku 77 let zemřel legendární moderátor Pavel Lukeš. Dojemně na něj zavzpomínala kolegyně Saskia Burešová

Moderátor Pavel Lukeš (uprostřed) zemřel ve věku 77 let
Moderátor Pavel Lukeš (uprostřed) zemřel ve věku 77 let
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 10. 2021

Smutná zpráva zasáhla nejen českou veřejnost, ale i kolegy z umělecké branže. Ve věku 77 let zemřel moderátor, scénárista a také dramaturg Pavel Lukeš. Na spolupráci s ním zavzpomínala pro ŽivotvČesku.cz legenda televizní obrazovky Saskia Burešová (75). "Účinkovala jsem v mnoha jeho pořadech a znali jsme se i osobně, kamarádili jsme se společně ještě s Janou Fořtovou. Byl to velice slušný a také velmi talentovaný člověk, hlavně pokud šlo o soutěže, měl vždy gejzír nápadů a byl naprosto nepřekonatelný. Je mi to opravdu líto," vyjádřila se.

Známou tváří a moderátorskou osobností byl Pavel Lukeš, který působil dlouhá léta v plzeňském studiu Československého rozhlasu a následně jeho kroky směřovaly do Československé televize. Uváděl například třináctidílnou hudebně-soutěžní revue Dva z jednoho města nebo zábavný pořad čtyř manželských dvojic s názvem Manželský pětiboj. Informaci o jeho skonu potvrdilo Rádio Impuls.

Před několika lety musel čelit diagnóze zákeřné rakoviny, nicméně léčba byla tehdy úspěšná. Zatím není jasné, co bylo příčinou náhlého odchodu legendárního umělce, který bavil několik po sobě jdoucích generací diváků a posluchačů.
Pro ŽivotvČesku.cz na něj zavzpomínala kolegyně a kamarádka Saskia Burešová.

"Vzpomínám na něj jenom v dobrém, protože jsem se s ním samozřejmě moc dobře znala. Účinkovala jsem v mnoha jeho pořadech a znali jsme se i osobně, kamarádili jsme se společně ještě s Janou Fořtovou. Byl to velice slušný a také velmi talentovaný člověk, hlavně pokud šlo o soutěže, měl vždy gejzír nápadů a byl naprosto nepřekonatelný. Je mi to opravdu líto, že umřel, což jsem ani nevěděla. Vím, že byl vážně nemocný, ale pak se z toho dostal a myslela jsem, že je všechno v pořádku. Vím, že stále pracoval a psal různé otázky do soutěží a stále byl hodně činný. V poslední době jsem se s ním neviděla, ale určitě na něj vzpomínám moc ráda. Byl opravdu fajn, zkrátka sympatický člověk, který měl neuvěřitelný rozhled," reagovala na smutnou zprávu moderátorská ikona televizního vysílání.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.