Ve věku 91 let zemřel Ivo Niederle. Srdce mu puklo s odchodem Marie Kyselkové, řekl kamarád

Ivo Niederle zemřel v 91 letech
Ivo Niederle zemřel v 91 letech
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 1. 2021

Ve věku 91 let odešel do hereckého nebe Ivo Niederle. Objevil se v Hříšných lidech města pražského nebo v seriálu 30 případů majora Zemana. "Čekal jsem to, nebyl na tom dobře," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz jeho kamarád Josef Zíma (88).

Někdejší hvězda Městských divadel pražských poslední roky svého života neprožila příliš šťastně. Herec menších rolí, kterým ale uměl vtisknout duši, poslední dny trávil v Alzheimer centru, kde ho navštívil i jeho spolužák ze studijních let Josef Zíma.

"Já jsem to čekal. Srdce mu puklo s odchodem Mařenky Kyselkové, o kterou se dlouho staral. Nebyl na tom dobře, psychicky ho to srazilo. Před Vánocemi jsem s ním mluvil, ale už mě nepoznal. Je mi to líto, je to jeden z mých posledních spolužáků," uvedl pro ŽivovČesku.cz Josef Zíma, legenda české dechovky.

O Niederlově úmrtí informoval Blesk.cz. Muž, který v 30. případech majora Zemana ztvárnil poručíka Láďu, vždy říkal, že bez Kyselkové si život neumí představit. Nejvíce se o ni staral, když si herečka zlomila nohu v krčku. Marie Kyselková zemřela v lednu 2019 a dva roky nato odešel do hereckého nebe i Ivo Niederle.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.