Ve věku 91 let zemřel Karel Urbánek, první manžel Nadi Urbánkové. Zavzpomínali na něj jeho kolegové

Herec Karel Urbánek zemřel ve věku 91 let
Herec Karel Urbánek zemřel ve věku 91 let
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 6. 2021

Smutná zpráva o úmrtí herce Karla Urbánka, který odešel do hereckého nebe ve věku 91 let, zasáhla nejen jeho kolegy, ale i veřejnost. První manžel zpěvačky Nadi Urbánkové (81) se zapsal do povědomí diváků v řadě rolí, ale nejvíce si ho pamatují asi jako policistu ze seriálu Chalupáři. "Byl to kvalitní herec a je ho škoda," vyjádřil se moderátor Jan Rosák pro ŽivotvČesku.cz.

Informaci o skonu oblíbeného herce potvrdil pro server iDNES.cz prezident Herecké asociace Ondřej Kepka (51). Karel Urbánek měl řadu zkušeností nejen s herectvím, ale i s nimi spojenými odvětvími – například s rozhlasem nebo třeba s dabingem.

Televizní diváci ho znají z mnoha seriálů, k nimž patří legendární Chalupáři, Dobrodružství kriminalistiky, Nemocnice na kraji města nebo Ranč U Zelené sedmy či Stopy života. Právě při natáčení posledního zmíněného se potkal s režisérem Tomášem Magnuskem (36), kterého zpráva o jeho úmrtí zasáhla.

"V seriálu hrál penzistu v domově seniorů a vzpomínám na něj jako na velmi milého a správného dědečka, který byl moc hodný. Opravdu mě to mrzí," řekl se smutkem v hlase pro ŽivotvČesku.cz. Zavzpomínal také moderátor Jan Rosák, pro kterého byl Karel Urbánek pan herec. "Byl to skutečně kvalitní herec a je ho škoda," řekl k odchodu prvního manžela Nadi Urbánkové pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.