Velezrada, prezident se připojil k nepříteli. Zeman mluvil tak, aby nás poškodil, říká Miroslav Kalousek

Bývalý poslanec Miroslav Kalousek
Bývalý poslanec Miroslav Kalousek
Foto: Profimedia.cz

Prezident České republiky Miloš Zeman (76) zradil český národ a přidal se k nepříteli. Je o tom přesvědčen bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (60), který používá termín velezrada. "Prezidentův projev nás v očích spojenců poškodil a oslabil naši vyjednávací pozici před Ruskem. Nepochybuji, že s tímto vědomím to prezident dělal," řekl Miroslav Kalousek pro ŽivotvČesku.cz.

Prezident Miloš Zeman čekal týden, než se rozhodl, že bude komentovat zjištění Bezpečnostní informační služby, že za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích stáli ruští agenti. I když premiér Andrej Babiš i ministr vnitra Jan Hamáček celý týden tvrdili, že všechny kroky konzultují s prezidentem, v neděli to vypadalo, že podpora z Hradu tak silná nebude. Hlava státu nepřistoupila na tvrzení, že za akcí ve Vrběticích stojí Rusko.

"Mohu konstatovat, že ve zprávě BIS se uvádí, že neexistují důkazy ani svědectví, že by tito dva agenti byli ve vrbětickém areálu. Konec konců, když se zkoumal druhý areál těsně před jeho výbuchem, nebyl v něm nalezen žádný výbušný systém. Z toho ovšem nevyplývá, že podezření z jejich účasti není vážné," uvedl v neděli Miloš Zeman.

Bývalý poslanec a člen TOP 09 Miroslav Kalousek je přesvědčen, že prezident projev naplánoval tak, aby co nejvíce oslabil pozici České republiky při mezinárodních jednáních.

"Nepochybuji o tom, že pan prezident to udělal kvůli tomu, aby oslabil Českou republiku v očích spojenců. Teď potřebujeme maximální solidaritu a podporu. Projev pana prezidenta v tuto chvíli přivede každého spojence k úvaze, že když tedy nevíte, co chcete, tak my se nepřetrhneme. Prezidentův projev nás v očích spojenců poškodil a oslabil naši vyjednávací pozici před Ruskem. Nepochybuji, že s tímto vědomím to prezident dělal," uvedl Miroslav Kalousek pro ŽivotvČesku.cz s tím, že je Česko ve velmi vážné hybridní válce.

"V této válce se náš prezident připojil k nepříteli, aby mu pomáhal zpochybnit, rozmlžit, v ideálním případě vyvrátit vyšetřování a závěry našich služeb. Z mého pohledu je to velezrada. Zemanův projev byl mimořádně záludný vůči vlastní zemi. Vyjádřil důvěru vůči bezpečnostním složkám, ale v podstatě zpochybnil jejich závěry," dodal Miroslav Kalousek.

Mezinárodní krize mezi Českou republikou a Ruskem odstartovala, když premiér Andrej Babiše a ministr vnitra Jan Hamáček seznámili veřejnost s tím, že za výbuchy ve Vrběticích může Rusko. Následovalo vyhoštění ruských diplomatů, na které ale Moskva reagovala odvetou.

Kabinet premiéra Andreje Babiše (66) navrhl ředitele Bezpečnostní informační služby Michal...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.