Velký přehled počasí na celý červen: První víkend se lehce ochladí. Vlna veder zatím v nedohlednu. Závěr měsíce okolo 30 °C. Mnoho lidí počasí překvapí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 5. 2022

I noc na pondělí bude studená. Ranní teploty se budou pohybovat jen mezi 8 až 3 °C, na západě území při malé oblačnosti bude ještě chladněji. "Nejméně oblačnosti bude hned ráno a dopoledne, na odpoledne už budeme potřebovat deštníky. Ojediněle se vyskytnou také bouřky. Naše území se bude nacházet v nevýrazném tlakovém poli. Ojediněle pozor i na bouřky. Zpočátku dne bude polojasno. Postupně bude docházet k přibývání oblačnosti na oblačno a na většině území přeháňky, ojediněle i bouřky," nastínila pro ŽivotvČesku.cz zkušená meteoroložka Dagmar Honsová, jak odstartuje nový týden a zároveň závěr května.

Odpolední teploty budou v pondělí stále na dlouhý rukáv. Počítat se dá totiž, že rtuť teploměru se bude zastavovat mezi 13 až 17 °C, na jižní Moravě 18 °C.

V úterý bude zpočátku dne polojasno, postupně během odpoledne od západu přibývání oblačnosti a večer místy déšť nebo bouřky. "Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 19 až 23 °C," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová, jaký bude poslední květnový den.

Červen odstartuje ve středu podobně jako předchozí den, bude tedy polojasno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. "Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 20 až 24 °C," uvedla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Ve čtvrtek bude polojasno, během dne přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky. "Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 23 až 27 °C. V pátek bude zpočátku dne polojasno, postupně oblačno, místy přeháňky nebo déšť a bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 23 až 27 °C," přiblížila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz v rámci posledních dvou dnů pracovního týdne s tím, že o nadcházejícím víkendu se mírně ochladí.

"Více oblačnosti i srážek očekáváme také během volných dní. V sobotu bude oblačno, místy přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřky. Jen přechodně polojasno. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 22 až 26 °C. V neděli bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 21 až 25 °C. Červnové počasí bylo v minulých letech poměrně horké - maximální červnová teplota 38,9 °C z 26. června 2019 v Doksanech, nebo super tropické teploty v červnu 2019 a 2020. Vlnou veder končil i první meteorologický měsíc v roce 1935. Z výhledu počasí na letošní červen to ale na žádné super tropické teploty, kdy se rtuť teploměru dostane přes 35 °C, zatím nevypadá," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová a vypracovala přehled počasí na celý měsíc.

Období od 6. - 10. června

Polojasno až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Noční teploty 15 až 7 °C. Denní teploty postupně 19 až 25 °C.

Období od 11. - 20. června

Oblačno až polojasno, občas déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Postupně ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Noční teploty 15 až 8 °C. Denní teploty 19 až 26 °C, koncem období kolem 28 °C.

Období od 21. - 30. června

Polojasno až oblačno, místy občasný déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Noční teploty 17 až 11 °C. Denní teploty 23 až 30 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.