Vémola šokoval Eden, ve druhém kole uškrtil Végha. Komentář legendárního MMA trenéra

Vémola porazil Végha
Vémola porazil Végha
Foto: Se svolením Oktagon
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 6. 2024

Komentář: Je dobojováno, je rozhodnuto. Na zaplněném fotbalovém stadionu v Edenu se uskutečnil největší MMA turnaj v české historii –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Oktagon 58. Hlavní událostí večera byla očekávaná odveta mezi Karlosem Vémolou a Attilou Véghem, která byla pojmenována »bitvou století«. Oba bojovníci, kteří se podruhé v Oktagonu střetli po čtyřech a půl letech, úspěšně navážili již v pátek. A v sobotu se »do toho pustili«. Ve druhém kole bitva byla ukončena a český Terminátor si vzal to, na co v prvním souboji nedosáhl –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ vítězství. Pro ŽivotvČesku.cz poskytl komentář respektovaný a populární trenér MMA David Vyvážil.

Vrcholem celého večera, ve kterém se fanoušci bojových sportů dočkali celkem deseti soubojů, byl duel Vémola versus Végh. Když se proti sobě oba bijci postavili naposledy, psal se listopad roku 2019. Bitvu oba fighteři svedli ve vyprodané pražské O2 areně.

Tehdy ale duel dopadl lépe pro Slováka Végha, který knokautoval Vémolu v prvním kole –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ přesně za 147 vteřin.

Oba borci, kterým bude v létě devětatřicet, v pátek ráno splnili váhový limit do 93 kilogramů. Véghovi váha ukázala 92,7 kilogramu a Vémolovi 92,9 kilogramu. V tu chvíli bylo naprosto jasné, že odvetě už s vysokou pravděpodobností nic nezabrání.

Celý zápas, který skončil ve druhém kole, byl rozhodně dynamický a oba zápasníci zvedali fanoušky v zaplněném Edenu ze sedaček. Odvetný duel byl ale úspěšnější jen pro jednoho z nich, tím byl Karlos Vémola.

"Rozhodně nešlo o příběh, který jsme viděli v prvním zápase. Nešlo ani vyloženě o technickou záležitost, ale dalo by se to přirovnat k hospodské bitce. Vémola si šel za vítězstvím, šel si za tím ve svém typickém stylu přes úder a ve druhém kole nasadil Véghovi škrcení –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ takzvaný arm triangle. Z toho se Attila už nedokázal vyprostit. Tím byla celá záležitost skončena," okomentoval pro ŽivotvČesku.cz špičkový trenér David Vyvážil ze slavného pražského MMA klubu Renegade Prague Gym s tím, že Végh od roku 2019 –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ tedy prvního společného souboje –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ nenastoupil do žádného zápasu, což hrálo »papírově« ve prospěch českého Terminátora.

Vémola po zápase uvedl, že šlo o jeho poslední bitvu v kariéře. Vzhledem k tomu, že v odvetě vyrovnal skóre, není vyloučeno, že v budoucnu se do klece vrátí, aby s Véghem poměřil síly potřetí.

Dříve před zápasem manžel influencerky Lely Vémoly naznačil, na jaké částky si oba zápasníci mají přijít. Podle něj má být odměna pětkrát vyšší než za jejich první duel, kdy si přišel přibližně na 1,5 milionu korun.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.