Vendula Pizingerová chce děti zpátky do škol. Testování ve třídách je pro dobro nás všech, míní

Vendula si přeje děti zpátky do škol
Vendula si přeje děti zpátky do škol
Foto: nextfoto.cz

Návrat školáků do lavic zůstává nadále tématem, které už neřeší pouze rodiče dětí. V souvislosti s tím se mluví o používání antigenních testů, kdy by mělo být každé dítě před vstupem do třídy testováno. Pro ŽivotvČesku.cz na to vyjádřila svůj názor Vendula Pizingerová (48), která má syna Jakuba na střední škole. "Hlavně, aby už školy otevřely, děti potřebují kolektiv," řekla.

Vendula Pizingerová je pyšná maminka dvou synů – staršího Jakuba (15), kterého má z manželství s legendárním hudebním skladatelem Karlem Svobodou (†68) a teprve čtyřměsíčního Josífka, jehož otcem je manžel Josef Pizinger (33), za něhož se provdala v roce 2015. Mateřství si užívá a oba synové jsou pro ni smyslem života.

Jakub je na střední škole, a tak se nabízí otázka, jak sympatická prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje vnímá to, že je vzhledem k současné koronavirové epidemii v řešení testování dětí ve školách. Právě na základě tohoto opatření, by se mohly vrátit zpátky do lavic.

"Asi je to dobře, protože je to prospěch nás všech. Děti mají doma babičky, dědečky, prababičky a pradědečky, tak aby nepřinesly něco domů. Myslím si, že to není nic proti ničemu. Ale hlavně už aby šly do školy – to je jediné, co mě zajímá," řekla Vendula Pizingerová pro ŽivotvČesku.cz.

Podle jejího názoru není jeden systém pro všechny děti a ne každé tedy dokáže pracovat bez toho, aniž by mělo vedení učitele a školní režim. Velmi podstatné je i budování a udržování sociálních vztahů se spolužáky. "Některé děti k tomu nejsou, aby se učily bez dozoru u počítače. Myslím si, že potřebují kolektiv. Například můj syn je v prváku a spolužáky ani nestihl poznat," dodala Vendula Pizingerová pro ŽivotvČesku.cz.

Reality show z českých domácností ve středu večer upozornila na řadu závažných problémů. P...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.