Vendula Pizingerová popsala, proč její manžel doma vaří jen ve spodním prádle. Ukázala snímek jako důkaz

Vendula Pizingerová
Vendula Pizingerová
Foto: Nextfoto
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 10. 2022

Vendula Pizingerová (50) má za sebou další úspěšný projekt. Díky její nadaci Kapka naděje byla v areálu nemocnice pražského Motola otevřena terapeutická zahrada, která má sloužit dětem ze zdejšího psychiatrického oddělení. Místo, které mohou malí pacienti využívat celoročně, vyšlo na šest milionů korun a bylo celé financováno právě díky zmíněné nadaci. Kromě pracovního úspěchu se ale její zakladatelka pochlubila na sociální síti Instagram i soukromými snímky, na nichž její manžel Josef Pizinger (34) připravuje večeři téměř nahý. Pro ŽivotvČesku.cz pak prozradila, že to dělá celkem často.

Vendula Pizingerová je vdaná už sedm let, přesto se má stále na co dívat. Na sociální síti sdílela snímky mladšího manžela Pepy, jak jí společně s malým synem Josífkem, který za pár dní oslaví už druhé narozeniny, připravují večeři, zatímco ona popíjí vínko.

Na tom samotném by nebylo nic zvláštního, kdyby Josef nevařil do půl těla svlečený. A jelikož má parádní svalnatou figuru, Vendule mohou jiné dámy takového kuchaře jen závidět.

Autorka snímku navíc prozradila, že to není neobvyklé. "Pepa takhle chodí doma pořád, stále je mu vedro. To, že neměl triko u vaření, ale mělo i ten důvod, aby na něm pak neměl fleky," smála se pro ŽivotvČesku.cz s tím, že popálenin od oleje se její muž nebojí.

Láskyplnou péči od manžela si Vendula Pizingerová určitě zaslouží. Už jen za to, jak se ona sama stará o ostatní. Nadaci Kapka naděje založila již v roce 2000 a od té doby pomáhá zachraňovat dětské pacienty s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a ty, jejichž léčba vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Od roku 2018 se se stejným úsilím věnuje i oboru dětské psychiatrie.

A právě na oddělení s dětskými pacienty, kteří trpí psychickými problémy, směřoval zatím poslední dar nadace. Ve středu se totiž v areálu Motola otevřela terapeutická zahrada.

"Využívání místa je myšleno tak, že tam děti mohou jít se svými blízkými, když je přijdou navštívit, nebo na terapie s lékaři. A mohou si tam zahrát třeba i ping pong. Celý areál obsahuje mnoho bezpečnostních prvků, protože někteří pacienti mají sklony k sebepoškozování, a dokonce se v minulosti pokusili o sebevraždu. Není tu proto nic ostrého, sklo a podobně," popsala pro ŽivotvČesku.cz, k čemu konkrétně má zahrada sloužit, zakladatelka nadace.

Odpočinkové místo bude využíváno výhradně dětskými pacienty z psychiatrického oddělení Fakultní nemocnice Motol. Momentálně je jeho kapacita, která čítá 50 míst, plně obsazena.

"Výhodou také je, že se v zahradě nachází krytý altán. Díky tomu mohou pacienti využívat prostor celoročně a za každého počasí," dodala Vendula Pizingerová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že celý projekt vyšel na šest milionů korun a financovala ho právě Kapka naděje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.