Vendula Pizingerová promluvila o synech: Chci, aby měli hezký vztah jako bráchové. Starší Jakub to měl těžké, přiznala

Vendula Pizingerová je šťastná maminka dvou synů
Vendula Pizingerová je šťastná maminka dvou synů
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 12. 2020

Vendula Pizingerová (48), ředitelka nadace Kapka naděje, přivedla na svět před měsícem a půl zdravého chlapečka Josífka, který dostal jméno po tatínkovi Josefovi Pizingerovi (33). Z předchozího manželství s hudebním skladatelem Karlem Svobodou (†68) má patnáctiletého syna Jakuba, který musel brzo dospět a prokázat v těžkých chvílích, že je to opravdu výjimečný kluk.

Vendula Pizingerová si v životě zažila hodně smutné okamžiky a musela se poprat s bolestnými ranami osudu. Nejinak na tom byl její prvorozený syn Jakub, který se v pozdějším věku musel smířit s tragickou smrtí tatínka, legendárního hudebního skladatele Karla Svobody, a zaujmout místo hlavy rodiny. Pro svou maminku byl velkou oporou a dokázal se zachovat tak, jak by to nezvládl možná kdejaký dospělý. V den narozenin Josefa Pizingera, manžela Venduly Svobodové, se mu narodil bratr Josífek, s nímž má moc krásné pouto a dokonce se o něj stará a rád pomáhá.

"Naštěstí je všechno v pohodě. Synovi se plně věnujeme a užíváme si to. Musím říct, že Pepíček je takový mamánek. Manžel má ze syna opravdu moc velkou radost," prozradila Vendula Svobodová pro ŽivotvČesku.cz.

"Jakub měl smůlu, že přišel v roce a půl o tátu. Po té tragédii, co se stala, mi to všechno tak nějak proteklo mezi prsty. Bylo to strašně zvláštní. Říkala jsem si, že bych si dítě možná ještě někdy chtěla zopakovat. A je to i s úctou k tomu Kubovi. Protože to neměl v životě jednoduché. Tak chci, aby kluci měli hezký vztah jako bráchové," řekla ředitelka Kapky naděje a dvojnásobná maminka Vendula Svobodová v rozhovoru pro idnes.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.