Vendula Pizingerová se pochlubila dojemným snímkem synů. Promluvila o jeho vzácnosti a odlišnosti v povahách chlapců

Vendula Pizingerová a její manžel Josef Pizinger na premiéře filmu Karel
Vendula Pizingerová a její manžel Josef Pizinger na premiéře filmu Karel
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 12. 2021

Prezidentka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová (49) je hrdou dvojnásobnou maminkou synů Jakuba (16) a ročního Josefa. Oba jsou společně s manželem jejími největšími životními radostmi, ale sama moc dobře ví, že mít lidově řečeno na krku tři chlapy, je občas pořádně náročné. O svých potomcích se pro ŽivotvČesku.cz rozpovídala, ale zejména o zajímavém snímku obou synů, který se jí nedávno podařilo zachytit. "Já jsem hrozně ráda, že tahle fotka vůbec mohla vzniknout," řekla v úvodu Vendula, která svého nejmladšího syna přivedla na svět ve svých 48 letech.

Vendulu Pizingerovou (49) zastihla redakce ŽivotvČesku.cz při přípravě vánočního salátu. Kolem právě dováděl mladší z jejích synů, o kterém se Vendula rozhovořila. "Josífek je živější a zvídavější, než byl jako malý Kuba. Ten byl mnohem hodnější," prozradila se zamyšlením nad společnými povahovými rysy obou chlapců, i když u mladšího Josefa to nelze v tuto chvíli ještě vůbec určit.

"Zatím je těžké říct, v čem jsou si kluci podobní a v čem se liší, protože jsou samozřejmě věkově rozdílnější, obecně mi ale kluci připadají mnohem zlobivější, než holčičky," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz pyšná maminka, která našla vytoužený životní klid až poté, co se potřetí provdala. O 16 let mladšího partnera Josefa si v roce 2015 vzala na zahradě jejich domu. Hosté do poslední chvíle netušili, že se jedná o veselku.

Pokud jde o fotografii, kterou zveřejnila na svém Instagramu, má pro ni osobní kouzlo. "Já jsem hrozně ráda, že tahle fotka vůbec mohla vzniknout. Zaprvé proto, že se kluci takhle sešli, a zadruhé kvůli tomu, že dospívající Jakub teď většinou vůbec nechce být na žádných fotografiích. Tím, že tady je vidět jen zezadu, tak nakonec souhlasil, abych fotku zveřejnila, což je dost výjimečné," sdělila pro ŽivotvČesku.cz Vendula Pizingerová, která syna Josefa přivedla na svět loni 13. října, a to v den narozenin svého manžela Josefa.

Oba Venduliny syny dělí poměrně zásadní věkový rozdíl. Staršího Jakuba (16) přivedla na svět v květnu 2005 prvnímu manželovi, hudebnímu skladateli Karlu Svobodovi (†68), který v roce 2007 spáchal sebevraždu před domem v Jevanech. Manželé spolu měli ještě dceru Kláru (†4), která bohužel podlehla zákeřné leukémii.

Podruhé se vdávala v roce 2009 za podnikatele Patrika Auše, ale kvůli neshodám a finančním problémům manžela, kdy mu dokonce půjčovala peníze na záchranu podnikání, se rozvedla v roce 2012.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.