Vendula Pizingerová se podělila o dojemný snímek svých synů. Zamyslela se nad tím, v čem se oba liší

Vendula Pizingerová
Vendula Pizingerová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 6. 2022

Syn Venduly Pizingerové (50) Jakub (16) se asi jako všichni teenageři nerad fotografuje. Snímky, na kterých by se nacházel se svou rodinou, jsou tak poměrně vzácné. Nyní se však přece jen uvolil a mamince zapózoval spolu s mladším bratrem Pepíčkem (1). "Jakub teď většinou vůbec nechce být na žádných fotografiích. Tím, že tady je vidět jen zezadu, tak nakonec souhlasil," uvedla pro ŽivotvČesku.cz pyšná maminka Vendula Pizingerová.

Vendula Pizingerová se naposledy stala matkou v poměrně pokročilém věku 48 let, kdy může těhotenství představovat pro tělo poměrně velké riziko. Spolu s malým Pepíčkem, kterého má s manželem Josefem Pizingerem, je stále na nohou, protože zanedlouho dvouletý syn je velmi živý, a tak vyžaduje neustálé aktivity v pohybu.

Pyšná maminka se momentálně pochlubila snímkem z rodinné dovolené, na které se jí velmi vzácně podařilo vyfotografovat malého Pepíčka spolu s jeho starším bratrem Jakubem (16), který nemá fotografování - zvláště to rodinné - příliš v lásce. "Dospívající Jakub teď většinou vůbec nechce být na žádných fotografiích. Tím, že tady je vidět jen zezadu, tak nakonec souhlasil, abych fotku zveřejnila, což je dost výjimečné," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Vendula Pizingerová.

"Jsem šťastná, že je mám. Každý věk je něčím roztomilý a něčím náročný. S kluky je to jiné, ten pocit u srdce, kdyby mělo být něco jinak. Je to závazek - být rodič. Ale snad vždy děláme to nejlepší pro ně. Nevím, co je horší, jestli puberta, nebo to, že malý pořád zdrhá," popsala své pocity Vendula Pizingerová pro své fanoušky na sociální síti Instagram.

"Zatím je těžké říct, v čem jsou si kluci podobní a v čem se liší, protože jsou samozřejmě věkově rozdílnější, obecně mi ale kluci připadají mnohem zlobivější než holčičky. Josífek je živější a zvídavější, než byl jako malý Kuba. Ten byl mnohem hodnější," popsala již dříve vlastnosti svých synů pro ŽivotvČesku.cz sympatická maminka.

Oba Venduliny syny dělí poměrně zásadní věkový rozdíl. Staršího Jakuba (16) přivedla na svět v květnu 2005 prvnímu manželovi, hudebnímu skladateli Karlu Svobodovi (†68), který v roce 2007 spáchal sebevraždu. Manželé spolu měli ještě dceru Kláru (†4), která bohužel podlehla zákeřné leukémii.

Podruhé se vdávala v roce 2009 za podnikatele Patrika Auše, ale kvůli neshodám a finančním problémům manžela, kdy mu dokonce půjčovala peníze na záchranu podnikání, se rozvedla v roce 2012. Se svým třetím manželem, kterým je Josef Pizinger, je šťastná v manželství již 7 let. O 16 let mladší muž je synem Venduliny dobré kamarádky, takže jejich seznámení proběhlo za poměrně komických okolností.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.