Vendula Pizingerová vzala poslední rozloučení s Radanem Dolejšem s úsměvem: Pamatuji si, jak přijel do Jevan a měnilo se jídlo

Vendula Pizingerová
Vendula Pizingerová
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 2. 2022

V Praze v areálu Břevnovského kláštera proběhlo poslední rozloučení s vynikajícím muzikantem Radanem Dolejšem (†57). Osobní vzpomínku na muže, který byl kytaristou kapely Patrola Šlapeto, pro ŽivotvČesku.cz popsala Vendula Pizingerová (49).

V Břevnovském klášteře se ve čtvrtek odpoledne řada zástupců umělecké sféry přišla poklonit památce vynikajícího hudebníka Radana Dolejše. Mezi smutečními hosty byla také Vendula Pizingerová, která trošku překvapivě pro ŽivotvČesku.cz uvedla, že akci nevnímala jen jako tryznu plnou bolesti a smutku.

"On to nebyl ani klasický pohřeb, byla to vzpomínková mše a rozloučení v kostele. Vlastně to bylo moc fajn," popsala své dojmy s tím, že s Dolejšem úzce spolupracovala ona i její zesnulý manžel Karel Sovoboda (†68).

"Budu si vždy pamatovat, že on byl obrovským muzikologem. Svět hudby a historii české hudby měl opravdu v malíčku. Já s ním spolupracovala opravdu dlouho a často, udělali jsme více než deset koncertů pro Kapku naděje. Největší projekt, jaký jsme dělali, byl projekt Karel Svoboda 65. Já si pamatuji, že on rád jedl, ale taky často držel diety. Přijel k nám do Jevan a přivezl si krabičky, kde měl nakrájenou okurku, papriku, rajčata... Já něco pekla a vařila a vždycky jsme si to vyměnili. Já si vzala ty jeho krabičky, on snědl to, co jsem uvařila. Také si pamatuji, že když jsme jeli přímý přenos, tak on hlídal čas, aby program nepřetekl. A pamatuji si, jak dvakrát s těmi stopkami v zákulisí usnul (bouřlivě se zasmála)," zavzpomínala na kolegu a kamaráda prostřednictvím ŽivotvČesku.cz Vendula Pizingerová.

Mezi smutečními hosty, kteří se na poslední rozloučení dostavili, se objevila řada známých osobností. Na Břevnov dorazili například režisér Jiří Strach (48) s manželkou, bývalá atletka Helena Fibingerová (72), podnikatel Oldřich Lichtenberg (58), herec Jiří Suchý (90), režisér Jiří Adamec (73) či moderátorka Marcela Augustová (56).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.