Reklama:

Veronika Arichteva se pustila do rekonstrukce 150 let starého domu. Ukázala snímky a promluvila o velkém plánu

Veronika Arichteva
Veronika Arichteva
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2022

Mezi milovníky vracení života starým domům patří také herečka Veronika Arichteva (36), která se s manželem, režisérem Biserem Arichtevem (45), pustila do náročných oprav venkovského panského domu. Objekt starý přes 150 let ji velmi oslovil a podle svých slov se do něj vysloveně zamilovala. "Byla to úplná náhoda, že jsem se na Vánoce podívala na stránky realitní kanceláře a našla tenhle dům," uvedla pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Herečka Veronika Arichteva se svým mužem, režisérem Biserem Arichtevem, vychovává syna Luku (1). A právě rodina byla pro slavný pár jednou z hlavních motivací, proč se rozhodli pustit se do náročné rekonstrukce velice starého domu.

Reklama:

"Před dvěma lety jsme s manželem hledali dům, kde bychom mohli vychovávat děti a zestárnout. Nevěnovali jsme se tomu nijak intenzivně, ale na Vánoce jsem se náhodou podívala na stránky realitní kanceláře a objevila tohle. Úplně jsem se do domu zamilovala, a tak jsme se tam několikrát jeli podívat, abychom si byli jistí. Potom trvalo docela dlouho, než jsme získali stavební povolení a další potřebné věci, ale teď už půl roku rekonstruujeme," řekla pohledná tmavovláska pro ŽivotvČesku.cz.

"Je to docela náročné, protože dům je starý a vyžaduje šetrné zásahy. Také jsou ceny stavebního materiálu nyní buď docela vysoké, nebo materiál vůbec není. Pokud ale všechno půjde dobře, mohli bychom se nastěhovat někdy v březnu příštího roku. Jen jsem se těšila na zařizování interiéru a kvůli cenám budeme muset možná snížit rozpočet. Na druhou stranu zase nechceme do starého domu dát nábytek z Ikey, i když ji jinak mám ráda," popsala Veronika Arichteva pro ŽivotvČesku.cz těžkosti, které rekonstrukci starého domu provází.

S manželem se také zajímali i o historii domu. Jednalo se o poměrně velké panské sídlo se stájemi a rozlehlým pozemkem, rádi by tak zachovali atmosféru místa a citlivě ji propojili s moderním vybavením. "Chceme zachovat to, že to býval panský dům, ale nechceme z toho dělat zámek se starou kuchyní, zkrátka nějak přiměřeně," dodala s úsměvem Veronika Arichteva pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: