Veronika Arichteva vzala desetiměsíčního syna k moři. Chce to alkohol a další ruce, radí maminkám

Veronika Arichteva a její syn
Veronika Arichteva a její syn
Foto: Se svolením Veroniky Arichtevy
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 8. 2021

Talentovaná herečka a žena s obrovským smyslem pro humor Veronika Arichteva (35) dlouho zvažovala, zda vyrazí k moři s desetiměsíčním synem Lukou, nebyla si jistá, jestli se to podaří. Luka ale pobyt u moře zvládl na jedničku, Veronika by si klidně dala po dovolené zase další volno. Tentokrát sama. Pro ŽivotvČesku.cz poradila, jak několikadenní pobyt s malým dítětem zvládnout. "Určitě to chce alkohol, ale to nemohu radit všem, některé ženy kojí. To bude asi těžké," smála se sympatická herečka.

Veronika Arichteva má za sebou první velkou dovolenou u moře s desetiměsíčním synem Lukou a může dát rady ostatním maminkám, které třeba zatím zvažují, zda si na dovolenou s miminkem věří, nebo jestli ještě počkají, až jejich potomek povyroste.

"Zásadní je alkohol, dát si trochu ráno a udržovat hladinku celý den," smála se Veronika Arichteva, co považuje za alfu a omegu úspěšné dovolené s dětmi, ale hned zvážněla, protože k moři chce vyrazit i řada kojících matek nebo abstinentek.

"Když se chystáte na dovolenou s dětmi, tak je zásadní vzít s sebou ještě někoho dalšího, tedy babičku, ségru, manžela, kamarádku... Prostě vzít další ruce a nebýt na to sama. Se mnou jela moje sestra a její čtyřletý syn a jsem za to moc ráda, člověk se o všechny ty starosti trochu podělí," řekla manželka režiséra Bisera Arichteva (44) pro ŽivotvČesku.cz.

Dále je podle herečky dobré od dovolené s dětmi nečekat zázraky, ale spíše si užívat každou chvíli a být pozitivně naladěn. "Určitě není možné od dovolené s dětmi očekávat, že si člověk odpočine. Je to sice dovolená, ale není to volno, na které by byl člověk zvyklý. My v Řecku dělali vlastně to samé, co děláme doma - režim byl stejný jako doma, člověk je za celý den stejně vyřízený, ale je to takové snesitelnější, protože jsme u moře. Takže člověk je unavený jako doma, ale je to vlastně celé hezčí," řekla otevřeně žena, kterou diváci znají také z komického tria, ve kterém ji doplňují Martina Pártlová (42) a Nikol Štíbrová (34).

"Matky, které říkají, že po dovolené s dětmi by měla následovat okamžitě dovolená bez dětí, mají pravdu. Také jsem ve fázi, že bych uvítala další," zakončila se smíchem povídání o dovolené, kterou prožila na řeckém ostrově Kos.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.