Veronika Žilková pár měsíců po rozchodu ukázala nového muže. Psycholog řekl, na co by si měla dát pozor

Herečka Veronika Žilková
Herečka Veronika Žilková
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 9. 2022

Herečka Veronika Žilková (60) prožívá velmi turbulentní rok. Na jaře se nečekaně rozpadl její vztah s velvyslancem Martinem Stropnickým (65), za kterého byla vdaná 18 let. I přesto, že to nějaký čas nesla velmi těžce, má nyní důvod se znovu smát v podobě nového partnera. Psycholog Jeroným Klimeš (55) však varuje před možnými úskalími příliš brzkého vstupu do nového vztahu. "Kompletní vzpamatování se z vážného vztahu a rozchodu se určuje na pět let," uvedl pro ŽivotvČesku.cz.

S manželem Martinem Stropnickým, se kterým Veronika Žilková žila přes 18 let, se herečce vztah na jaře rozpadl. Z rodinného rozkolu sama viní především pandemii koronaviru, která způsobila, že zatímco její muž dva roky strávil jako velvyslanec v Izraeli, ona trávila čas v rodném Česku. Odloučení se tak na nich, stejně jako v případě mnoha dalších rodin, těžce podepsalo, uvedla pro ŽivotvČesku.cz charismatická herečka.

V případě bývalého herce a současného velvyslance Martina Stropnického navíc odloučení od rodiny vedlo k navázání nového vztahu přímo na pracovišti s o třicet let mladší kolegyní Markétou Horňákovou, což bylo provázeno vlnou negativní kritiky. Veronika Žilková však nemusela kvůli právě probíhajícímu rozvodovému řízení smutnit dlouho, po jejím boku se totiž již nějakou dobu objevuje nový muž.

Dobře naložená herečka se novou známostí pochlubila na sociální síti Instagram. Jejím partnerem se stal muzikant Josef Holomáč (62), někdejší baskytarista z kapely Argema. Ačkoli je jistě na místě Veronice Žilkové její nové štěstí přát, přece jen se v internetovém prostoru objevují názory, že do nového vztahu vstoupila možná příliš brzy. Pro ŽivotvČesku.cz proto promluvil špičkový psycholog Jeroným Klimeš o tom, jak by se měli lidé po rozpadu dlouhodobého vztahu zachovat, aby minimalizovali riziko vlastní duševní újmy.

"Vždy se doporučuje to samé, co při úmrtí partnera. Tedy roční »vdovská« doba, než člověk »vychladne«, protože vztahy začínající dříve než do roka, to jsou »převozníci«. Někdy z nich může vzniknout trvalý vztah, ale většinou ne. Lze je považovat za vztahy na nějaké přežití a stejně tak se to dá dokázat statisticky, po dlouhých vztazích přichází tyto krátkodobé. Kdo vydrží být po rozchodu alespoň rok sám, tak to považuji za rozumnější. I když jsou tací, kteří to nezvládnou, jim to zkrátka musíme tolerovat, nejsou schopni být sami. Kompletní vzpamatování se z vážného vztahu a rozchodu se určuje na pět let, ale myslím si, že po roce nebo spíše po dvou už lidé dokážou navázat plnohodnotný vztah," popsal pro ŽivotvČesku.cz odborník na vztahy Jeroným Klimeš, kdy lidé po rozchodu bývají schopní se znovu zamilovat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.