Reklama:

Kauza Paříž: Veronika Žilková se poprvé pustila do Jaromíra Soukupa, zmínila jeho dětství

Veronika Žilková
Veronika Žilková
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 2. 2024

Agáta Hanychová je od pátku s manželem a dvěma staršími dětmi v Paříži. S sebou ale nevzala nejmladší dceru Rozárku, kterou nechala na hlídání své matce. Zřejmě kvůli předběžnému opatření, kdy otec Jaromír Soukup nesouhlasil, aby Agáta dceru vzala na dovolenou. Veronika Žilková se doposud vyjadřovala tak, že o bývalém partnerovi dcery Agáty Hanychové mluvit nebude. Teď mu nepřímo přes Instagram vzkázala, aby nemusel mít zbytečné obavy o svou dceru. Protože sám se jistě ocitl v situaci, kdy ho hlídala babička. Rodinná válka, kde je středem sporu malá Rozárka, se tak vyostřuje. Pro ŽivotvČesku.cz se k obdobnému typu rodinných vztahů vyjádřil psycholog Jeroným Klimeš.

Reklama:

»Kauza Paříž« pokračuje. Jaromír Soukup přes média dal najevo své expartnerce Agátě Hanychové, že mu není příjemné, že neví ani o tom, že plánuje výlet do zahraničí, ale ani to, kdo aktuálně v Česku hlídá jejich společnou dceru Rozárku.

Reklama:

Agátu zřejmě jeho vyjádření nadzvedlo ze židle a pořádně se rozlítila. Na svém Instagramu sdělila důvod, proč s nimi nejmladší členka rodiny necestovala.

"Ano, mám i další dvě děti. Dnes jsem se fakt naštvala…holčičky…vy víte a znáte mě…teď bude mluvit můj manžel…", napsala tajuplně Agáta k příspěvku hned v sobotu ráno. "Tak holky, Róza mohla jet s náma k moři, ale díky jeho 16 hodinám v týdnu nemohla, ač měl nabízený styk kdykoliv předtím nebo potom. A víc řekne můj manžel," vysvětlila influencerka nepřítomnosti své nejmladší dcery.

Místo Dopity ale promluvila jeho tchyně, herečka Veronika Žilková. Ta s ironickým tónem skrze Instagram Soukupovi vzkázala, že Róza je v dobrých rukách.

"Odpoledne jsem hrála, tak hlídala chůva, protože Kryšpín a Mia mají jarní prázdniny a jeli s mámou na výlet. Teď už hlídám já, babička. Věřím, že otce Rózy, když byl malý, babička taky někdy hlídala !!! I Boženu Němcovou hlídala babička a dokonce o tom napsala knihu, ze které se maturuje," nepřímo vzkázala otci dítěte.

Pro ŽivotvČesku.cz promluvil psycholog Jeroným Klimeš o obdobných rodinných situacích. "Když se dva hádají, třetí se nesměje, ale dítě trpí," uvedl odborník na partnerské vztahy a rodinu a doplnil, jak vypadá jeden z negativních faktorů, když jsou rodiče dítěte od sebe - příkladem je boj v rámci střídavé péče.

"Pokud jde o střídavou péči, tak potřeby dětí nenaplňuje, protože nikoho – tedy ani děti – nebaví střídat domov. V evoluční historii to bylo vždy tak, že dítě cestovalo s matkou, nikoliv tak, že cestovalo dítě mezi rodiči, proto psychika dětí na to není stavěná. Další jev, který děti poznamenává do dospělosti, je separační reakce (reakce dítěte na odtržení od matky či primárního rodiče)," řekl pro ŽivotvČesku.cz odborník.

"To je jedna ze dvou základních reakcí dítěte na osiření. Batoleti totiž nevysvětlíte, že maminku zase uvidí za tři dny, protože děti až okolo pěti let teprve začínají chápat, co je to »odpoledne«. Jakmile odškubnete batole od matky, uděláte z něho psychicky sirotka. Když se to v rámci střídavé výchovy zopakuje padesátkrát za rok, tak s velkou pravděpodobností z toho dítěte vyroste patologický žárlivec," doplnil pro ŽivotvČesku.cz odborník na lidskou duši s tím, že žárliví lidé pravděpodobně v dětství zažili již zmíněnou separaci.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: