Veronika Žilková se bude rozvádět s Martinem Stropnickým. Konec vztahu jí oznámil po dovolené e-mailem. Prozradila jeho obsah

Veronika Žilková a Martin Stropnický
Veronika Žilková a Martin Stropnický
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 3. 2022

Rána, která musela Veronikou Žilkovou (60) pořádně otřást. Po 18 letech společného soužití jí manžel Martin Stropnický (65) oznámil, že se chce nechat rozvést. Herečka uvedla, že informaci dostala po společné dovolené v Dubaji. Velmi netradičně, a to e-mailem, uvedla to pro deník Blesk.cz. Pro ŽivotvČesku.cz se přitom ještě před pár týdny chlubila, jak je šťastná, propadla cvičení na sociálních sítích a s lehkou nadsázkou si užívá role úspěšné influencerky.

"Já ani nevím, co influencer znamená. Ale jsem hrozně ráda, že mám tolik sledujících a přitom pro to nic nedělám. Nefotím se na dovolených, nepíšu recepty. Cvičení s lidmi mi přišlo dobré, protože v době covidu mi chyběli diváci v divadlech. Jsem zvyklá na interaktivitu, že já jim něco přináším a oni reagují," řekla nedávno Veronika Žilková pro ŽivotvČesku.cz v rámci rozhovoru o tom, jak si udržuje postavu. V něm se rozmluvila i o povaze Čechů. To ještě ale netušila, jak ji jedna e-mailová zpráva připraví o náladu a změní jí život od základu a možná se jí trochu její slova vrátí.

Jen málokdo by si vsadil na to, že se herečka bude ještě někdy rozvádět. Manželství s bývalým ministrem obrany nenasvědčovalo tomu, že by mezi nimi panovala nějaká krize. O to více, když si před dvěma týdny užila s manželem a jejich dcerou Kordulou (16) dovolenou v Dubaji, a to na manželovo pozvání.

Pak se ale vše změnilo v noční můru, když si od Martina Stropnického přečetla zprávu, kterou jí zaslal e-mailem. "Stálo v něm, že už mě nemiluje a že se mi omlouvá," svěřila Veronika Žilková ve vyjádření pro Blesk.cz.

Původně herečtí kolegové, pak snoubenci a nakonec manželé Veronika Žilková a Martin Stropnický se brali v dubnu 2008 na jednom z nejromantičtějších míst v Praze – v historické Kapli sv. Kláry v pražské Tróji. Žilková se při obřadu vzdala svého slavného příjmení a převzala jméno manžela na Veronika Stropnická.

Společně žijí od roku 2004. Pro oba šlo už o třetí manželství. Teď podle jejích slov i o třetí nevydařené.

Pro ŽivotvČesku.cz v rámci rozhovoru, kde se chlubila dovednostmi na sociální síti, uvedla, že česká povaha není tak impulzivní jako italská a že Češi neumí vykřičet své pocity.

"Myslím si, že lidskost obecně ve společnosti chybí. Buď máte super výrobky z reklamy, kde je to falešný svět, kdy vám řeknou, že tímhle vyperete, tohle sníte a tímhle se natřete a budete superhrdina. Pak je v české společnosti obrovské osamění. Jsme zvláštní národ, který je citlivý, ale schovává to. Neumíme se jako Italové pohádat, vykřičet svoje pocity, tady je princip zavřít to v sobě a buď se trápit, pomlouvat nebo závidět," uvedla sympatická umělkyně pro ŽivotvČesku.cz, že právě lidskost mají její příznivci na jejím profilu rádi.

Veronika Žilková má šest dětí, z nichž dvě jsou adoptované. Zmíněnou Kordulu. Dceru Agátu má z dvouletého manželství s režisérem Jiřím Hanychem. S druhým manželem, stavebním technikem Markem Navrátilem, má syny Cyrila a Vincenta. Společně adoptovali Jana a Markétu. Stropnický má z předchozího manželství tři děti - Annu, Františku a Matěje. V roce 2007 se herečce a jejímu manželovi narodil syn Melichar. Chlapec měl vrozenou vadu a ve stejném roce zemřel.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.