Veronika Žilková: U nás televize moc neběží, v podstatě je skoro zakázaná

Herečka Veronika Žilková
Herečka Veronika Žilková
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 12. 2022

V předvánočním shonu, kdy lidé myslí na nákupy vánočních dárků a přípravu hostiny, je někdy dobré připomenout si také ušlechtilejší věci, jako je například dobročinnost. Tímto směrem se letos vydává také herečka Veronika Žilková (61), která se rozhodla, že Štědrý den místo vysedáváním před televizí stráví službou potřebným a jako dobrovolnice bude vydávat slavnostní obědy zdarma, které jsou určeny pro ty, kdo se ocitli v nouzi. "Největší odměna je dát radost," vysvětlila svou motivaci pro ŽivotvČesku.cz.

Charitativní akce se koná v jednom z pražských obchodních domů, a to přímo 24. prosince během dne. Přijít může skutečně kdokoli. Namísto tradice prostírání pro potřebné u štědrovečerního stolu tak herečka Veronika Žilková za potřebnými sama vyrazí. 

"Rozdávat budeme menu pro potřebné, matky samoživitelky, bezdomovce, zkrátka všechny, kdo si to nemohou dovolit. Ne každý má funkční rodinu, takže jsou pro ně Vánoce stresující. A o to více jim připadá, že jsou v nějaké sociální opuštěnosti. Takhle svoje pocity mohou sdílet s někým, kdo je na tom podobně," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz záměry, s jakými se akce účastní, sympatická umělkyně a dodala, že má v plánu s sebou vzít některé členy rodiny. 

Že nebude mít dost času na odpočívání na gauči u televize a vánočního programu, plavovlasé herečce vůbec nevadí. Takové trávení svátků se v její rodině příliš nepěstuje, raději prý dávají přednost aktivnímu programu. 

"U nás televize moc neběží, v podstatě je skoro zakázaná. Kromě této charitativní akce také pečeme vánoční sušenky pro naše koně, ty jsou z mrkve a ovsa. Ráno jim je před vydáváním obědů zavezeme do stáje," uvedla pro ŽivotvČesku.cz s úsměvem, jaké netradiční aktivity bude letos na Štědrý den provozovat. 

Celou akci pak Veronika Žilková považuje za oboustranně prospěšnou. Potřební lidé si užijí dobré a teplé jídlo a bez odměny nezůstane ani ona. "Je to dárek pro toho, kdo to dělá, protože největší odměna je dát radost," uzavřela herečka, která ukázala, že má srdce na pravém místě. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.