Reklama:

Veronika Žilková vysvětlila přítomnost dcery Korduly na Českých lvech. Má co do činění s oceněným filmem Bratři

Kordula Stropnická a Veronika Žilková
Kordula Stropnická a Veronika Žilková
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 3. 2024

Sobotního slavnostního ceremoniálu vyhlášení cen České filmové a televizní akademie Český lev se zúčastnila řada známých osobností. Večer si nenechala ujít ani dcera Veroniky Žilkové Kordula Stropnická. I když by se mohlo zdát, že studentka doprovázela svou maminku, nebylo tomu tak. Herečka, jež sama v minulosti obdržela ocenění za herecký výkon, na svém instagramovém profilu uvedla, že Kordula přišla do Rudolfina jako doprovod kamarádky, jejíž otec je režisér Tomáš Mašín. Film Bratři, který Mašín režíroval, získal cenu za nejlepší celovečerní film roku 2023. Redakce ŽivotvČesku.cz měla v Rudolfinu fotoreportéra, který vnímal večer jako velmi povedený.

Reklama:

Sošky České filmové a televizní akademie Český lev jsou rozdány. Slavnostního předávání se zúčastnila spousta osobností z filmové, ale i hudební branže. Pro některé byla překvapením přítomnost Korduly Stropnické, která na společenských akcích působí spíše plachým dojmem. Blondýnka však nepřišla s maminkou Veronikou Žilkovou, která se večera nezúčastnila, ale přišla doprovodit svou kamarádku.

Reklama:

"Na Lvech dnes byla poprvé Kordulka, doprovázela kamarádku, které otec je režisér Mašín, a ten dostal hlavní cenu za film o Mašínech »Bratři«," pochlubila se herečka se snímky dcery, která byla jako vždy nádherná. Mladší sestra Agáty Hanychové vypadala skutečně božsky. Přítomní novináři se ale museli spokojit jen s pohledem na krásnou blondýnku. Kordula se totiž omluvila, že nebude dávat rozhovory.

O večeru plném Českých lvů pro ŽivotvČesku.cz promluvil fotoreportér, který byl na místě a akci detailně sledoval. "Jde o krásnou událost, která se každý rok opakuje. Nejvíce pozornosti na sebe strhla herečka Klára Issová s hlubokým výstřihem a pak zpěvačka Ewa Farna s vysokým rozparkem. Ewa vypadala pohuble a všichni jí postavu chválili," sdělil fotoreportér redakce ŽivotvČesku.cz

Již zmíněný film Bratři, který byl natočený na motivy života bratrů Mašínových, proměnil z patnácti nominací jen jednu. Sošku snímek získal za nejlepší celovečerní film v loňském roce. Nejvíce sošek si odnesli tvůrci a herci seriálu Volha a sci-fi filmu Bod obnovy.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: