Reklama:

Veškerá odpovědnost za covid jde za Babišovým kabinetem, říká Miroslav Kalousek. Netradičně oznámkoval vládu

Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 11. 2021

Premiér Andrej Babiš (67) by rád část odpovědnosti při řešení covidové krize předal nově vznikající vládě. Vlastimil Válek (61), který je horkým kandidátem na to, že se stane novým ministrem zdravotnictví, dostal například od Babiše pozvání, aby se spolupodílel na tvorbě protipandemických opatření. Odmítl to. "Veškerá odpovědnost jde za vládou premiéra Babiše," sdělil pro ŽivotvČesku.cz Válkův stranický kolega z TOP 09 Miroslav Kalousek (60).

Reklama:

Možný kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) odmítl účast na zasedání rady vlády pro zdravotní rizika, kam ho zval premiér Andrej Babiš. Válek uvedl, že není členem vlády, že ani neví, kdy vláda bude jmenována, proto nemá žádný mandát se na rozhodování podílet.

Také Miroslav Kalousek je přesvědčen, že žádná osoba z nově vznikající vlády nemůže vládnout a rozhodovat s vládou dosluhující a přijímat odpovědnost za současný stav v Česku.

Reklama:

"Vláda zatím není dokonce ani v demisi, ale je to zcela legální a bude vládnout ještě několik týdnů. Veškerá odpovědnost jde za ní. Vítěz voleb nemá žádné pravomoci, jak by mohl současnou situaci řešit," uvedl bývalý poslanec pro ŽivotvČesku.cz s tím, že pokusy předat část zodpovědnosti na vládu, která se teprve formuje, odmítá.

Redakce ŽivotvČesku.cz také Miroslava Kalouska vyzvala, aby ohodnotil, v jakém stavu Andrej Babiš zemi předá Petru Fialovi, který by ho měl nahradit v křesle předsedy vlády. Zajímalo nás, jak hodnotí současnou medicínskou situaci a zda je možné na škále od 1 do 10 oznámkovat, v jakém stavu bude předán zdravotní rezort. Přičemž jednička měla být nejlepší známkou, desítka hodnocením nejhorším.

"Nejsem odborník na ministerstvo zdravotnictví, ale stačí se místo známkování podívat na výsledky a vidíme, že jsme ohledně covidu pátý nejhorší stát na světě (podle statistického serveru ourworldindata.org je Česko pátou nejvíce zasaženou zemí světa podle poměrného počtu nakažených, pozn. red.). To si myslím, že vypovídá dost," dodal pro ŽivotvČesku.cz bývalý ministr financí, který také nevyloučil, že by se mohl ucházet o prezidentský post.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: