Vévodkyně Meghan přirovnala lidi na sociálních sítích k drogově závislým. Obávám se o ty, kteří jsou jimi posedlí, varovala

Vévodkyně ze Sussexu promluvila na konferenci časopisu Fortune
Vévodkyně ze Sussexu promluvila na konferenci časopisu Fortune
Foto: Showpix.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 10. 2020

Meghan Markle, vévodkyně ze Sussexu, (39) vystoupila jako mluvčí v rámci významného ženského summitu magazínu Fortune. Z pohodlí domova v Montecito vedla zajímavou diskuzi s redaktorkou titulu Emmou Hinchliffe mimo jiné o lidech na sociálních sítích. Dala jasně najevo svůj názor a vysvětlila, proč už sama není aktivní uživatelkou.

Krásná manželka britského prince Harryho (36), vévody ze Sussexu, během virtuálního setkání organizovaném americkým časopisem Fortune prozradila, že se sama zbavila všech sociálních sítí, které se začaly negativně podepisovat na jejím duševním zdraví a nyní se bez nich cítí mnohem lépe. Podle jejích slov způsobují u spousty lidí silnou závislost, což se ukazuje jako velmi škodlivé. Přirovnala to dokonce k drogové závislosti.

"Pro své vlastní zdraví nejsem na sociálních sítích příliš dlouho. Účet jsem měla už před lety, ale zrušila jsem ho. Osobně jsem se rozhodla pro to, že nebudu mít žádný profil, takže vlastně nevím, co se děje venku. Obávám se o ty, kteří jsou jimi posedlí. Pro velké množství lidí je to taková součást naší každodenní kultury, proto v nich sociální sítě dokážou vyvolat závislost," promluvila Meghan Markle na online konferenci, jak uvedl Elle.

Ve svém projevu se nebála ani konkrétního srovnání závislosti na sociálních sítích a uživatelů drog. Apelovala na to, jak závažné dopady mohou nastat u lidí posedlých světem sociálních médií. "Lidé závislí na drogách se nazývají uživatelé a lidé na sociálních sítích jsou také uživatelé. Je tam něco, určitý algoritmus, který tu posedlost vytváří, což je podle mého názoru pro řadu lidí hodně nezdravé," dodala vévodkyně ze Sussexu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.