Video: Policie hledá muže, který si na kradené doklady založil v bance účet a získal bonus za COVID-19

Policisté hledají muže, který na kradené doklady založil v bance účet a následně získal kompenzační bonus za COVID 19.
Policisté hledají muže, který na kradené doklady založil v bance účet a následně získal kompenzační bonus za COVID 19.
Foto: Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 7. 2020

Pražští policisté pátrají po muži, který si na zcizené doklady založil v bance osobní účet. Následně mu na něj stát vyplatil téměř 20 tisíc korun jako kompenzační bonus pro OSVČ za dobu koronavirové krize. Na cizí doklady si také vyzvedl u operátora telefon a u banky požádal o úvěr ve výši 100 tisíc korun.

"V polovině dubna nechal poškozený v nezamčeném autě peněženku s doklady a někdo mu ji sebral. Krádež však neohlásil a zařídil si nové doklady. V polovině května jako osoba samostatně výdělečně činná v rámci COVID 19 požádal o kompenzační bonus. Protože se mu zdálo, že vyplacení bonusu nějak vázne, kontaktoval finanční správu. Tam s překvapením zjistil, že mu už kompenzace ve výši 19.500 Kč měla být vyplacena. O pár dní později mu domů přišla od telefonní společnosti výzva k zaplacení splátky za odebrání telefonu, který si však nekoupil," uvedl mluvčí policie Jan Daněk.

Prověřováním případu policisté zjistili, že zatím neznámý pachatel na ukradené doklady založil účet v bance. Následně si požádal o zmiňovaný kompenzační bonus, odebral telefon a požádal u banky o úvěr ve výši 100 tisíc Kč.

Případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestných činů podvod, úvěrový podvod a poškození cizích práv. Vzhledem ke spáchání činů v době nouzového stavu hrozí pachateli v případě odsouzení až osmiletý pobyt za mřížemi.

Podezřelého muže v bance zachytily kamery. Jestliže ho poznáváte, kontaktujte 158.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.