Video s Antoniem Banderasem ukazuje, že nestárne. Španělský krasavec popsal, jak se po infarktu udržuje v kondici

Autor: Profimedia | Antonio Banderas
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 9. 2021

Oblíbený herec Antonio Banderas (61) je jedním z hostů Benátského filmového festivalu. Přijel po boku své přítelkyně Nicole Kimpelové (40) a dvacetiletý věkový rozdíl by na páru jen málokdo poznal. Banderas se zcela evidentně řídí nejnovějšími módními trendy a vedle pohledné investiční bankéřky snad nestárne. Na videu byl zachycen poté, co vystoupil z lodě, která ho do Benátek přivezla.

Antonio Banderas se narodil ve městě Málaga ve Španělsku a právě ve španělských filmech a seriálech se poprvé objevil na obrazovkách. Nešlo ale o celosvětově známé hity a slibnou hollywoodskou kariéru rozjel až díky akčnímu thrilleru Desperado z roku 1996. Dále se proslavil i díky filmům Zorro: Tajemná tvář, Spy Kids: Špioni v akci a Tančím, abych žil. V originálním znění též propůjčil hlas kocourovi ve filmech Shrek.

Oblíbený herec se proslavil jako horkokrevný muž se snědou pletí a tmavými delšími vlasy, fanynky mu ležely u kolen a jeho šarm byl nepřehlédnutelný. Přestože zestárl, vlasy mu prošedivěly a zkrátil si je, nic moc se nezměnilo. Antonio je stále velmi charismatický a udržuje se v kondici. Cvičí a dodržuje jídelníček ale především proto, že v roce 2017 utrpěl infarkt.

"V podstatě hned poté se mi v hlavě samy srovnaly priority. Pořád tu chci být pro své blízké, chci lidem něco předávat svým herectvím. To, co jsem do té doby považoval za důležité, se ukázalo jako nedůležité. Pracuji méně, ale pracuji o to lépe, to se dá říct o všech aspektech mého života," řekl Banderas v rozhovoru pro magazín Zoomer.

Na stárnutí si herec cení především toho, že už nemusí hrát pohledné hrdiny. "Moje postavy byly zpočátku fit a mladí muži se smyslem pro romantiku. Přestože jsem si ty role užíval, postupem času jsem si řekl, že chci něco trochu víc hlubokomyslného. Nespěchám na nic, nelepím se k prvnímu scénáři, který mi přijde do schránky, vybírám si a nepřetěžuji se," prozradil legendární filmový Zorro.

"S přicházejícím věkem je pro zachování kondice důležitých několik věcí, ale v první řadě je to naslouchání lékařům a užívání léků, které vám předepíšou. Byl jsem kuřák, s tím jsem také přestal ze dne na den. Cvičení je pro mě velmi důležité. Jako herec se stresovým situacím nevyhnu, ale je dobré je redukovat. Pak na závěr můj tajný recept - pijte. Ne moc, ale malá trocha červeného vína každý den je prospěšná," dodal Antonio Banderas.

Po boku své partnerky Nicole se Antonio Banderas objevil na Benátském filmovém festivalu. Při příjezdu ho zachytily kamery a jako zkušený herec zapózoval přítomným fotografům. Vyslechl dokonce i jejich prosbu, když ho požádali, aby se pro lepší světelné podmínky postavil do stínu. Nešlo si nevšimnout, že vypadal fantasticky a je skutečný profesionál.

Herec Antonio Banderas s partnerkou Nicole
Herec Antonio Banderas s partnerkou Nicole
Foto: Profimedia

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.