Video z výbuchu bytu v Praze. Jeden člověk zemřel, evakuace desítek lidí. Požár se rozšířil do dalších bytů

Hasiči zasahují u výbuchu bytu v Praze.
Hasiči zasahují u výbuchu bytu v Praze.
Foto: Twitter Hasiči Praha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 7. 2020

V pražských Holešovicích došlo ve středu k výbuchu v jednom z bytů v obytném domě. Na místo vyjeli policisté, hasiči i záchranáři. Na místě jsou dva zranění a jeden mrtvý. Hasiči evakuovali desítky lidí.

"U požáru bytu v Holešovicích ve Strojnické ulici zasahují dvě posádky záchranářů, inspektor a speciální vůz ATEGO. Posádky ošetřují dva popálené pacienty při vědomí. Další muž utrpěl zranění neslučitelná se životem a zdravotníci mu už nemohli přes veškerou snahu pomoci. Na místo vysíláme koronera. 10 osob záchranáři vyšetřili na hladinu CO," uvedli na sociální síti záchranáři.

Po výbuchu se požár rozšířil do celého bytu ve třetím patře. Evakuováno bylo několik desítek lidí. "V ulici Strojnická zasahujeme u požáru bytu. Na místě jsou dvě jednotky. Plameny jsou v celém bytě. Probíhá evakuace," uvedli pražští hasiči během zásahu.

"Na místě jsou dvě jednotky. Požár zasáhl dva byty, částečně byla narušena i statika. Požáru předcházel výbuch, který poškodil příčku do vedlejšího bytu, plameny se rozšířily na oba byty. Vytvořili jsme tři úseky, vyhlášen byl druhy stupeň poplachu," doplnili hasiči.

Požár se podařilo uhasit kolem půl desáté dopoledne. Požár se rozšířil ale i do dalších bytů.

"Na místě zasahuje nekolik desítek policistů spolu s kriminalisty. Ti budou zjišťoval proč v bytě došlo k výbuchu a následnému požáru. V tuto chvíli není příčina známa," oznámila policie na sociálních sítích.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.