Video ze záchrany batolete uzamčeného v autě. Policista musel rozbít okno a dítě vysvobodit, hrozil mu kolaps

Policisté zachraňují kojence z uzamčeného vozu.
Policisté zachraňují kojence z uzamčeného vozu.
Foto: Archiv Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 7. 2020

Osmnáctiměsíční dítě manželského páru z brněnské Slatiny uvěznilo v úterý porouchané vozidlo. Venku teploty šplhaly až k 25 stupňům. Uvězněné batole ze zamknutého auta vysvobodili až policisté.

Dítě v prázdném vozidle se bohužel v letních měsících stává opakujícím se trendem. Uvnitř hermeticky uzavřeného vozu totiž teplota velmi rychle stoupá, přičemž může dosahovat až k 65 stupňům Celsia. 

Poměrně rychle tak může dojít k přehřátí organismu. V minulosti se už několikrát stalo, že u dítěte tak došlo k trvalému poškození zdraví, či dokonce i k úmrtí.

Policisté museli rozbít okno vozu

Podobná situace se stala i manželskému páru z brněnské Slatiny. "Brečícího osmnáctiměsíčního potomka totiž uvěznilo porouchané vozidlo, přičemž odpolední venkovní teploty šplhaly až k 25 stupňům Celsia. Několik dlouhých minut tak dítě uvnitř vozu očividně strádalo. Drahocenný čas rychle utíkal, přesto se nešťastným rodičům dovnitř dostat nepodařilo. Nakonec tak plačtivé miminko vysvobodili až přivolaní strážci zákona," uvedli brněnští policisté na svém portálu. Dítěti hrozil kolaps...

Jak vysvobození dítěte probíhalo, se podívejte níže ve videu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.