Video ze zásahu: Policie zadržela podezřelého z brutální vraždy cyklistky z Olomouce

Policie: Zásah na podezřelého z vraždy
Policie: Zásah na podezřelého z vraždy
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 4. 2020

Šel vraždit a předem neměl naplánováno koho. Tak chladnokrevně a bez důvodu jednal již zadržený podezřelý muž (47). Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání pachatele pro zvlášť závažný zločin vraždy. Muž se v pátek odpoledne ocitl v poutech.

Ve středu 15. dubna 2020 po dvacáté hodině jsme přijali oznámení o pohřešování jednapadesátileté ženy z Olomoucka, která se nevrátila v domluveném čase domů a rodina o ni má obavy. Ihned jsme zahájili pátrání a žena byla nalezena zanedlouho po oznámení, bohužel bez známek života, u polní cesty v Olomouci – Chválkovice. Z prvotního ohledání na místě činu bylo zřejmé, že se na její smrti podílela cizí osoba.

Bezprostředně po tomto zjištění se rozběhlo intenzivní pátrání po pachateli. Případ si převzali krajští kriminalisté a byl ustanoven speciální tým kriminalistů s cílem zajistit a pečlivě vyhodnotit veškeré stopy a shromáždit informace směřující k tomu, aby byl pachatel brutálního činu co nejdříve dopaden.

Pět desítek policistův akci

Do pátrání po nebezpečném pachateli se zapojilo pět desítek kriminalistů z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje a ÚO Olomouc, přes šedesát policistů odboru pořádkové služby krajského ředitelství, kynologové se služebními psy a specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertíz Frýdek – Místek.

Na základě důkladného vyhodnocení zajištěných stop a vyhodnocení postupně získaných informací se kriminalistům podařilo vytipovat pachatele, zjistit jeho totožnost a následně i vypátrat jeho pobyt. Pachatel byl pak společně s kolegy ze zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje dne 17. dubna 2020 v dopoledních hodinách zadržen.

Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že obviněný muž nepobýval trvale na Olomoucku, ale byl na pohybu a s obětí nebyl v příbuzenském vztahu, ani se s ní nijak neznal. Muž byl v minulosti několikrát odsouzen pro násilnou i majetkovou trestnou činnost a z posledního výkonu trestu se naposledy vrátil v lednu 2020.

Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby. Obviněnému hrozí za zvlášť závažný zločin vraždy trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest. (zdroj: týdeníkpolicie.cz)

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.