Videoochutnávka nadupaného Autosalonu 26: Magnetem bude Cupra Formentor VZ5, víceúčelovka Hyundai Staria a autonehoda Jaromíra Jágra

Autor: FTV Prima | Autosalon
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 6. 2022

Milovníci silných motorů, nablýskaných karoserií, jízdních testů se mají rozhodně na co těšit. Autosalon s číslem 26 totiž bude vyloženě lahůdkou. Nebude jen čistě o miláčcích na čtyřech kolech, ale diváci se dočkají i rozhovoru s Jaromírem Jágrem. "Jaromír Jágr vzpomíná: „ Moje první auto byla Škoda Favorit, když jsem pak přestoupil do NHL, dostal jsem k dispozici sportovní vůz. Ten den, co jsem ho dostal, jsem trefil srnku. Takže taková byla moje první jízda v Americe. Jen jsem se otočil a jel zpět do salonu," ohlédl se legendární hokejový útočník.

Jak to bude s koncem spalovacích motorů v roce 2035? Štáb pořadu tentokrát zajel do výrobního závodu Škoda Auto, kde nově vznikají akumulátory pro elektroauta, zjistit, jak to je.

Pětiválec, co dá stovku za čtyři sekundy a díky chytrému zadnímu diferenciálu s ním zadriftuje nejen rallyový jezdec, ale i trochu vyježděný taťka nebo mamka - tak to Cupra Formentor VZ5, která obstojí na okruhu, ale zvládne i roli rodinného auta. Vyplatí se ale nákup takového vozu? To přinese divácky očekávaný díl oblíbeného pořadu.

Víceúčelový vůz, co nevypadá jak nevzhledná krabice, ale spíš jako kosmický křižník. Ve kterém se díky dobré ergonomii, silnému motoru, relaxačním sedadlům a neskutečnému prostoru nenudí řidič ani ostatní pasažéři. Na papíře vypadá Hyundai Staria dobře.

A dojde i na povídání s Jaromírem Jágrem, který promluví o tom, čím jezdí v ČR. "Pořídil jsem si kdysi sportovní auto i do Česka, to jsem si užíval. Taky jsem měl Vipera, to je krásné auto, pořád ho mám v garáži a má najeto tak tisíc kilometrů. Je to unikát," uvedl světově uznávaný hokejista. Že očekávaný díl Autosalonu bude skutečně jízda, o tom se přesvědčte ve videu.

Hokejista Jaromír Jágr
Hokejista Jaromír Jágr
Foto: Nextfoto

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.